Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6731
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto kupuje auto do zadań specjalnych

Środa, 12 listopada 2014, 8:37
Aktualizacja: 10:56
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto kupuje auto do zadań specjalnych
Fot. Archiwum
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem (do 22. grudnia br.) jeleniogórskie Centrum Zarządzania Kryzysowego dostanie nowy samochód rozpoznawczo–operacyjny o dużej ładowności i z napędem na cztery koła. Miasto ogłosiło przetarg na jego dostawę.

Obecnie Centrum w sytuacjach kryzysowych korzysta z samochodu straży miejskiej, ale nim nie wszędzie można dotrzeć. Ponadto często podczas powodzi czy innych zagrożeń, jedno auto po prostu nie wystarcza.

– To bardzo ważny zakup, który z pewnością usprawni nasze działania podczas kryzysowych zdarzeń, a jak bardzo taki samochód jest potrzebny, pokazała powódź w 2012 roku – mówił Włodzimierz Belta, naczelnik Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

Samochód będzie służył zarówno do kontroli stanu wody na jeleniogórskich rzekach, jak i do dowożenia worków, urządzeń i sprzętu strażackiego w miejsca trudno dostępne dla dużych wozów ratowniczo-gaśniczych. Pojazd poza bogatym wyposażeniem, będzie miał również m.in. wyciągarkę elektryczną o sile uciągu minimum 2000 kg zamontowaną z przodu pojazdu, pilarkę spalinową, narzędzia ratownicze, latarki kątowe akumulatorowe i reflektor.

Auto zostanie kupione w ramach projektu „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau”, z którego dofinansowanie wyniesie 85 procent. Wkład własny w wysokości około 200 tys. zł został już zabezpieczony w budżecie Miasta na wrześniowej sesji.

Drugi nowy samochód, typowo pożarniczy, ma natomiast trafić jeszcze w tym roku do OSP Grabarów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group