Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7257
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mgła to bezwzględny zabójca

Niedziela, 1 marca 2009, 13:24
Aktualizacja: 17:56
Autor: Marian Sajnog
REGION: Mgła to bezwzględny zabójca
Fot. Archiwum
W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb Janusza Cyganskiego, pilota, który zginął w katastrofie śmigłowca ratunkowego, kiedy leciał z pomocą ofiarom karambolu na autostradzie A 4. Przyczyną tragedii była mgła.

Janusz Cygański był postacią znaną w Bolkowie. Zanim zaczął latać w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym opylał śmigłowcem tutejsze pola. Z miasteczkiem był związany od lat. To tutaj latając na kilu metrach nad ziemią „nabijał sobie rękę” jak mówią piloci. Co mu się bardzo przydało w późniejszych lotach ratunkowych. Na malowniczym cmentarzu, bolkowianie i przyjaciele żegnali pilota. Była kompania honorowa, sztandary, przemówienia i długa modlitwa.

Tylko przelatujący nad cmentarzem pożegnalnym manewrem, policyjny helikopter, przypomniał wszystkim, że miejsce Janusza nie pozostanie puste, przyjdą następni. A Janusz w naszej pamięci ratowników górskich, pozostanie. Wypadek ten powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich kierowców.

– Mgła i zła widoczność to – jak mawiał prof. Geiger – bezwzględni zabójcy. Nie dajcie się więc zabijać. Mawiał też: – jak widzisz mgłę, zaplanuj swój wypadek, a przede wszystkim zwolnij, a najlepiej to nie jedź, a jeżeli musisz to jedź mądrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group