Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8034
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Męskie brzmienia u św. Krzyża

Poniedziałek, 7 września 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Męskie brzmienia u św. Krzyża
Fot. TEJO
Chórzyści z Chóru Męskiego „Copernicus” z Torunia dali popis wokalnych możliwości podczas wczorajszego koncertu, kolejnego wydarzenia w ramach XII Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans”, który trwa w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Członkowie chóru wzięli udział w niedzielnej mszy świętej godzinie 13 w dniu 6 września 2009r. a następnie dali o 14 wspaniały występ dla wiernych i melomanów. Trzydziestoosobowy chor męski pod dyrekcją Pawła Jankowskiego wykonał szereg pieśni patriotycznych i religijnych.

W repertuarze pojawiły się takie tytuły jak: „Modlitwa obozowa”, „Marsz Polonia”, „Czerwone Maki na Monte Cassino” czy „hymn Pomorza”. Chór wykonał też kilka pieśni religijnych. „Copernicus” został utworzony we wrześniu 1987 roku. Początkowo śpiewał dla rodzin i dawał regionalne występy. Prędko jednak został doceniony kunszt chórzystów i „Copernicus” zaczął reprezentować Polskę poza jej granicami.

Występował w Austrii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii. Zdobył wiele znaczących nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Chór występował też na mszy świętej w bazylice św. Piotra i by przyjęty na audiencji przez Jana Pawła II.

Chór bardzo często występuje, dając koncerty charytatywne wspomagając ludzi chorych i cierpiących. W jego repertuarze są utwory wybitnych kompozytorów polskich, pieśni patriotyczne, pieśni operowe i religijne.
Wydarzeniem tygodnia w Festiwalu Silesia Sonans będzie koncert Oliviera Latry, organisty tytularnego paryskiej katedry Notre-Dame. Z towarzyszeniem tenora Piotra Bunzlera artysta zagra „Salve Regina” na organy i głos. Będzie to prawykonanie tego dzieła. Początek koncertu w nadchodzący piątek o godz. 11 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group