Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6259
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mercedesami ku pięknu regionu jeleniogórskiego

Niedziela, 5 czerwca 2011, 8:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 7:59
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Mercedesami ku pięknu regionu jeleniogórskiego
Fot. Agrafka
Gratka dla fanów i posiadaczy pojazdów „kultowej” marki Mercedes Benz. Wczoraj kilkanaście tych aut zjechało na plac Piastowski w Cieplicach, gdzie nastąpił finał trwającego od kilku dni w Szklarskiej Porębie zlotu wielbicieli tych samochodów.

77 osób przyjechało na IV Zlot Mercedes Klub Polska, którego bazą od minionej środy była Szklarska Poręba. Natomiast wczoraj każdy szczęśliwy posiadacz samochodu marki Mercedes mógł wziąć udział w pokazach i zabawie. Jedną z atrakcji rajdu były różnorodne, bardzo pomysłowe konkursy, których laureaci otrzymali nagrody w postaci gadżetów.

– Rajd polegał na objechaniu w sposób turystyczny widokowej trasy pomiędzy Szklarską Porębą, poprzez Leśną i Zamek Czocha, do Uzdrowiska Cieplice. W czasie rajdu odbywały się próby sprawnościowe, które polegają na precyzyjnym przejeździe przez dany teren np. przewiezienie kubka z wodą po dosyć wyboistej drodze. Ważna jest współpraca pilota z kierowcą. Były też zabawy rodzinne np. rzucanie ringiem do celu, gdzie dostawało się punkty za precyzję, a na Placu Piastowskim został poprowadzony slalom ślepca, w którym kierowcy mieli związane oczy, a ich piloci musieli ich skutecznie i bezpiecznie pokierować – powiedział Wojciech Pogorzelec, współorganizator Otwartego Rajdu Turystycznego Mercedes Klub Polska.

Na placu Piastowskim można było także zapoznać się z najnowszymi modelami Mercedes-Benz, które prezentowane były przez firmę ASO Mirosław Wróbel.

Kolejna impreza z udziałem „kultowych” wehikułów, tym razem różnych marek, odbędzie się za niespełna miesiąc – 2 lipca, kiedy to do Jeleniej Góry zawita ok. 60 zabytkowych samochodów. W lipcową sobotę, w godz. 14 – 16 na Rynku pojawią się auta, które będą pokonywać trasę z Wrocławia, przez Środę Śląską, Legnicę, Jawor, a potem pojadą do Świeradowa Zdroju. Impreza ma charakter międzynarodowy, poza załogami z Polski będą w niej uczestniczyli także kierowcy z Niemiec i Czech. Tradycyjnie zjazd zabytkowych samochodów i krótkie prezentacje tych aut w Ryniu budzą wiele życzliwej ciekawości obserwatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group