Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8047
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Media Expert zapłaci za wprowadzenie w błąd

Czwartek, 8 listopada 2018, 6:16
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2018, 7:01
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Media Expert zapłaci za wprowadzenie w błąd
Fot. UOKiK
– Spoty radiowe, reklamujące w 2017 r. promocję „Płacimy za oceny” w sklepach Media Expert mogły wprowadzać w błąd. Konsumenci nie dowiedzieli się z nich, że najpierw muszą wydać 300 zł, a rabat dostaną dopiero przy kolejnych zakupach. Osoby, które skorzystały z promocji, otrzymają od spółki dodatkowe 60 zł – to decyzja Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji.

Spółka Terg, właściciel sieci sklepów Media Expert, zorganizowała na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 promocję „Płacimy za oceny”. Reklamowała ją m.in. w radiu : (…) Teraz w Media Expert płacimy za oceny. Pochwal się świadectwem swojego dziecka. Za każdą piątkę otrzymasz 5 złotych, a za każdą szóstkę 6 złotych. Przyjdź do Media Expert i sprawdź, ile możesz zyskać (…) – mogli usłyszeć słuchacze.

Spot wzbudził wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK. - Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji – dodaje prezes UOKiK.

Urząd wydał decyzję, w której przyjął zobowiązanie spółki do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji „Płacimy za oceny”. Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie poprzez: swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

- Aby otrzymać rekompensatę, klient musi wykazać, że skorzystał z promocji. Pokazać świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. oraz uzyskaną wtedy kartę rabatową (jeśli już jej nie mamy należy złożyć oświadczenie, że wzięliśmy udział w promocji). O pieniądze można wystąpić najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. 60 zł klienci otrzymają na kartę bonusową na zakupy w sklepach Media Expert, ważną przez rok - informują pracownicy UOKiK.

Pomoc dla konsumentów:
Tel. 801 440 220 lub 22 290 89 16 – infolinia konsumencka
E-mail: porady@dlakonsumentow.pl
Miejski Rzecznik Konsumentów w Jeleniej Górze: tel. 75 75 46 110.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group