Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8086
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Medale i odznaczenia: LOK podsumowała rok

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 grudnia 2007, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
86 pucharów, 98 medali, 416 dyplomów i 134 drobne upominki wręczono na zawodach i imprezach w mijającym roku – wyliczał Jerzy Pleskot, prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju podczas poniedziałkowego uroczystego posiedzenia stowarzyszenia w ratuszu.

– 5 osób dostało odznaczenia „Za Zasługi dla Obronności kraju”, 10 – „Za zasługi dla LOK”. Otrzymaliśmy również 48 listów pochwalnych. Zakupiliśmy narzędzia do prac porządkowych i modernizacyjnych na strzelnicy, materiały do konserwacji i utrzymania estetyki strzelnic LOK, materiały dekoracyjne, drukarkę atramentową oraz wiaty do organizacji zawodów – wymieniał Jerzy Pleskot.

Zwrócił uwagę na budowę i modernizację bazy, które sprawiły, że strzelnice już dzisiaj wyglądają bardzo estetycznie. – Możemy przeprowadzać na nich zawody na poziomie województwa – dodał.

Zaznaczył jednak, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspólna praca wszystkich – działaczy, sympatyków i przyjaciół oraz pomoc sponsorów i darczyńców, wśród których znalazł się Urząd Miasta Jelenia Góra, Komenda Miejska Policji oraz komendant straży miejskiej. – Dobra dusza LOK i motor napędowy to Wacław Dadaczyński, sekretarz zarządu. Życzmy mu dużo zdrowia, aby jak najdłużej mógł robić to, co najbardziej lubi, czyli pracę z młodzieżą – mówił prezes zarządu.

Wyróżnione zostały również KŻR „Grom” za pracę na strzelnicy „Zielona”, Koło Zakładowe LOK „Energetyk” za wkład pracy dla utrzymania strzelnicy „Niebieska”, KŻR Lwówek i KŻR Kowary za udział i organizację zawodów rejonowych, wojewódzkich i w środowisku własnych miast, wystawienie drużyn na zawody rejonowe i wojewódzkie, wyjazdy na imprezy LOK na koszt własny.

– Każde zawody i imprezy odbywały się w obecności członków Prezydium ZR i wielokrotnie z udziałem Dyrektora Biura DZW P. Pułkownika i T. Gajewskiego, którzy wręczali puchary i dyplomy zwycięzcom i uczestnikom imprez w sportach obronnych. Swoją obecnością na strzelnicy „Zielona” wielokrotnie zaszczycili nas Tadeusz Gajewski, Józef Kusiak, Hubert Papaj, Jerzy Łużniak, Jerzy Górniak – podkreślali działacze.

Ich uwadze nie umknął też fakt, że w ciągu roku ukazało się 28 informacji o działalności LOK w rejonie jeleniogórskim w lokalnej prasie i telewizji. Specjalne podziękowania skierowali w stronę tygodnika „Jelonka”, który, jak zaznaczyli, popularyzuje działalność Stowarzyszenia.

Podczas poniedziałkowego spotkania wręczone zostały również odznaczenia i pisma pochwalne oraz puchary, medale i dyplomy zwycięzcom indywidualnym i zespołom za osiągnięcia w rozgrywkach Szkolnej Ligi Strzeleckiej, Karkonoskiej Ligi Strzeleckiej LOK, pojedynku strzeleckiego KŻR i w zawodach w informatyce młodzieży szkolnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

marl 18-12-2007 9:55
Wydaje mi się że największym sukcesem LOK w mijającym roku jest zakup drukarki atramentowej - szczere gratulacje, to drogi zagraniczny sprzęt i pewnie pochłonął większość budżetu. Zastanawia mnie sens istnienia tej PRL-owskiej "organizacji dążacej do umacniania obronności państwa" - trochę chyba ta obronność obecnie nie jest potrzebna, powinno raczej to być coś w stylu Obrony Cywilnej - klęski żywiołowe, sytuacje kryzysowe, wypadki - pomoc poszkodowanym a nie strzelnice i imprezki z tym związane dla działaczy.
~kitel 18-12-2007 14:57
marl ma rację,to jest masa upadłościowa po LWP,szeregi ORMO wymarły,tak jak milicja.A LOK istnieje dzięki byłym oficerom i starym ukladom.Ciekawe,że szefują LOK-em starzy aparatczycy partyjni,a nie ma w LOK-u nawiedzonych do "obronności" zwykłych cywilów np.zPIS-u,PO..itp Kto daje im pieniądze,i po co?Jeśli jest młodzież chętna do uprawiania strzelectwa,to niech to będzie klub sportowy a nie atrapa po rodzimym Szwejku.
~uczestnik 18-12-2007 21:53
Brawo "lokowcy" - tak trzymajcie!. A Was panowie marl i kitel jest mi naprawdę żal. Lepiej dyskoteki i "wszystkie nowości z zachodu"- jedynie chyba tylko to macie do zaproponowania.
~_rymcycymcy___ 19-12-2007 1:14
LOK podsumowała rok, robiąc naprzód wielki krok. Góry odznak i medali ...część zdobyli, część dostali. Te zaszczyty, stos dyplomów, no i po co jest to komu ? PS: ..sorki, to przez piipi ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group