Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2591
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Medale i odznaczenia: LOK podsumowała rok

Wtorek, 18 grudnia 2007, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Medale i odznaczenia: LOK podsumowała rok
Fot. Agnieszka Gierus
86 pucharów, 98 medali, 416 dyplomów i 134 drobne upominki wręczono na zawodach i imprezach w mijającym roku – wyliczał Jerzy Pleskot, prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju podczas poniedziałkowego uroczystego posiedzenia stowarzyszenia w ratuszu.

– 5 osób dostało odznaczenia „Za Zasługi dla Obronności kraju”, 10 – „Za zasługi dla LOK”. Otrzymaliśmy również 48 listów pochwalnych. Zakupiliśmy narzędzia do prac porządkowych i modernizacyjnych na strzelnicy, materiały do konserwacji i utrzymania estetyki strzelnic LOK, materiały dekoracyjne, drukarkę atramentową oraz wiaty do organizacji zawodów – wymieniał Jerzy Pleskot.

Zwrócił uwagę na budowę i modernizację bazy, które sprawiły, że strzelnice już dzisiaj wyglądają bardzo estetycznie. – Możemy przeprowadzać na nich zawody na poziomie województwa – dodał.

Zaznaczył jednak, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspólna praca wszystkich – działaczy, sympatyków i przyjaciół oraz pomoc sponsorów i darczyńców, wśród których znalazł się Urząd Miasta Jelenia Góra, Komenda Miejska Policji oraz komendant straży miejskiej. – Dobra dusza LOK i motor napędowy to Wacław Dadaczyński, sekretarz zarządu. Życzmy mu dużo zdrowia, aby jak najdłużej mógł robić to, co najbardziej lubi, czyli pracę z młodzieżą – mówił prezes zarządu.

Wyróżnione zostały również KŻR „Grom” za pracę na strzelnicy „Zielona”, Koło Zakładowe LOK „Energetyk” za wkład pracy dla utrzymania strzelnicy „Niebieska”, KŻR Lwówek i KŻR Kowary za udział i organizację zawodów rejonowych, wojewódzkich i w środowisku własnych miast, wystawienie drużyn na zawody rejonowe i wojewódzkie, wyjazdy na imprezy LOK na koszt własny.

– Każde zawody i imprezy odbywały się w obecności członków Prezydium ZR i wielokrotnie z udziałem Dyrektora Biura DZW P. Pułkownika i T. Gajewskiego, którzy wręczali puchary i dyplomy zwycięzcom i uczestnikom imprez w sportach obronnych. Swoją obecnością na strzelnicy „Zielona” wielokrotnie zaszczycili nas Tadeusz Gajewski, Józef Kusiak, Hubert Papaj, Jerzy Łużniak, Jerzy Górniak – podkreślali działacze.

Ich uwadze nie umknął też fakt, że w ciągu roku ukazało się 28 informacji o działalności LOK w rejonie jeleniogórskim w lokalnej prasie i telewizji. Specjalne podziękowania skierowali w stronę tygodnika „Jelonka”, który, jak zaznaczyli, popularyzuje działalność Stowarzyszenia.

Podczas poniedziałkowego spotkania wręczone zostały również odznaczenia i pisma pochwalne oraz puchary, medale i dyplomy zwycięzcom indywidualnym i zespołom za osiągnięcia w rozgrywkach Szkolnej Ligi Strzeleckiej, Karkonoskiej Ligi Strzeleckiej LOK, pojedynku strzeleckiego KŻR i w zawodach w informatyce młodzieży szkolnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group