Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6840
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mechanik”z niespodzianką dla seniorów

Czwartek, 13 października 2016, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: „Mechanik”z niespodzianką dla seniorów
Fot. Użyczone/ZST Mechanik
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik w Jeleniej Górze przyłączyli się do tegorocznych obchodów Dnia Seniora. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę książek – upominków, które razem ze słodkościami wręczył podopiecznym Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Jeleniej Górze.

Każda z klas przygotowała książkę i opatrzyła ją dedykacją oraz serdecznymi życzeniami. Do akcji dołączyła również biblioteka szkolna, przekazując kilkanaście pozycji pochodzących z akcji tzw. bookcrossingu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ten sposób uczniowie zebrali pokaźną biblioteczkę.

– Ten prezent wraz ze słodkim upominkiem przedstawiciele samorządu szkolnego wręczyli seniorom podczas oficjalnych obchodów ich święta, które odbyło się we wtorek (11 października br.) w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Jeleniej Górze – informuje Danuta Kotowska.

Wśród zgromadzonego księgozbioru przeważały pozycje dotyczące wspomnień wojennych, Kresów Wschodnich, a także książki związane z naszym regionem. Nie zabrakło również literatury rozrywkowej: specjalnie dla pań przygotowano romanse, a dla panów albumy motoryzacyjne.

- Zbiórka okazała się świetną okazją do „spotkania” młodzieży z seniorami i żywą książką, szczególnie w czasie, kiedy o czytelnictwo trzeba walczyć i specjalnie je promować. Wszystkim seniorom składamy serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego i czekamy na ponowne spotkanie w przyszłym roku – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group