Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3447
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mechanik” ma haka na czerniaka!

Wtorek, 5 marca 2013, 6:28
Aktualizacja: Środa, 6 marca 2013, 7:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Mechanik” ma haka na czerniaka!
Fot. Organiatorzy
Już od trzech lat w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze realizowany jest ogólnopolski program profilaktyczny „Mam haka na raka”. Akcja ta aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.

Obecna, VI edycja programu, poświęcona została czerniakowi, złośliwemu nowotworowi skóry.

- Aby zapoznać środowisko lokalne z tą groźną chorobą, młodzież zaprosiła chirurga onkologa dr Roberta Malmona, który poprowadził wykład dla uczniów oraz pracowników szkoły – relacjonuje Iwona Janicka, nauczyciel ZST „Mechanik”. - Lekarz w szczegółowy i interesujący sposób opisał objawy czerniaka, czynniki ryzyka oraz metody leczenia. Dr Malmon podkreślił w swoim wykładzie, żeby ze szczególną ostrożnością korzystać z solariów, bo wzrost zachorowań na ten nowotwór sukcesywnie wzrasta – dodaje Iwona Janicka.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać koncertu szkolnego zespołu muzycznego E=mc2.

Działania lokalne w ramach akcji przygotował zespół uczniów, składający się z: Pawła Kucharczyka, Bartka Nadolskiego, Alicji Płoszańkiej, Karoliny Kulig i Pauliny Puchalskiej. Młodzieżą opiekują się Iwona Janicka oraz Ewa Bratuś, pielęgniarka.

- Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasz profil na facebooku oraz na oficjalną stronę programu czyli https://www.facebook.com/MamHakaNaRakaZSTmechanik i http://www.mamhakanaraka.pl – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group