Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7473
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mąż uratował żonie życie

Czwartek, 31 grudnia 2009, 10:26
Aktualizacja: 10:27
Autor: Angela
Wczoraj wieczorem w kamienicy przy ul. 1 Maja omal nie doszło do tragedii. Małżeństwo zatruło się czadem. Poszkodowana straciła przytomność, na szczęście jej mąż był na tyle świadomy, że zdołał zadzwonić po pomoc. Kobietę odwieziono do szpitala. Badanie stężenia tlenku węgla w mieszkaniu wykazało I stopień alarmowy.

Przyczyną zatrucia małżeństwa 50-latków był niesprawny junkers. Na szczęście skończyło się na zatruciu. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj około godziny 21.55 na numer alarmowy policji zadzwonił mężczyzna, który poprosił o połączenie z pogotowiem ratunkowym. Dziwny głos dzwoniącego zaniepokoił dyżurną. W trakcie rozmowy okazało się, że mężczyzna wraz z żoną mogli zatruć się tlenkiem węgla. Policjantka natychmiast powiadomiła służby ratunkowe, a na miejsce wysłała patrol policji – mówi oficer prasowy Edyta Bagrowska, rzecznik policji jeleniogórskiej.

Jak ustalili policjanci, żona zgłaszającego zemdlała w łazience, a on sam nagle poczuł się źle. Załoga pogotowie udzieliła im pomocy medycznej. Strażacy, którzy zostali również wezwani na miejsce po dokonaniu pomiarów stwierdzili, że w mieszkaniu jest wysokie stężenie tlenku węgla: pierwszy stopień alarmowy, 210 mg na m3.

Strażacy odłączyli i zakręcili dopływ gazu w mieszkaniu. Wydali też zakaz używania urządzenia do czasu jego naprawy i sprawdzenia. W związku z tym, że nie było już zagrożenia dla życia i zdrowia, mężczyzna pozostał w mieszkaniu, a jego żona z objawami zatrucia trafiła do szpitala. Obecnie kobieta czuje się już dobrze.

Policja i strażacy apelują o systematyczne przeglądanie przewodów kominowych oraz wszelkiego rodzaju urządzeń grzewczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group