Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3014
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maturzyści chwalą wakacyjną matematykę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 lipca 2015, 7:47
Aktualizacja: Sobota, 18 lipca 2015, 7:26
Autor: Katarzyna Pruś
Fot. Katarzyna Pruś
Wakacyjny odpoczynek sprawił, że wielu uczniów odzwyczaiło się od lekcji i szkolnych dzwonków. Jak widać, nie wszyscy. Są tacy, którzy z własnej woli zapisali się na kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki. 13 lipca rozpoczął się on w jeleniogórskim Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Tegoroczny kurs to okazja dla wszystkich, którzy nie zdali egzaminu maturalnego z matematyki. Wiek czy ukończona szkoła nie mają znaczenia. Jedynym kryterium rekrutacyjnym są dobre chęci i mobilizacja.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do 14.00 i potrwają do 14 sierpnia. Kurs organizowany jest przez Miasto Jelenia Góra przy współpracy z CKU. W tamtym roku przeprowadzono pierwszy taki kurs. Zdawalność poprawkowej matury na poziomie 90 proc. przyczyniła się do powtórzenia tej formy zajęć. - Ci, którym kolejny raz się nie powiodło, rzadko bywali na zajęciach. Pozostali uczniowie, którzy sumiennie zdobywali wiedzę i regularnie przychodzili na kurs nie mieli problemu ze zdaniem egzaminu – zapewnia dyrektor CKU mgr Anna Skibińska.

W Centrum przy ulicy Sudeckiej odbywają się zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki. Dzięki finansowaniu kursu przez Miasto, jego uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów, nie muszą też kupować książek czy podręczników, ponieważ przez cały czas pracują na ogólnodostępnych arkuszach maturalnych. Grupa liczy 30 osób, ale jeśli znalazłby się ktoś, kto jeszcze chciałby dołączyć, znajdzie się dla niego miejsce. Niestety musiałby nadrobić zaległości.

- Stawiamy na systematyczność i ciągłość nauki. Choć na zajęciach panuje dyscyplina, a nauczający profesor ma duże wymagania, to do każdego ucznia staramy się podejść indywidualnie. Dla nas najważniejszy jest człowiek – komentuje Anna Skibińska. - Tegoroczna grupa to fantastyczni ludzie. Przyszli tu sami i są mocno zmotywowani do nauki. Widać ich zaangażowanie – dodaje.

Kurs trwa zaledwie miesiąc, w związku z czym jego program został tak ułożony, aby umożliwić przypomnienie programu ze wszystkich działów matematyki, które były „przerabiane” w szkole. - Dzięki temu, w krótkim czasie uczniowie są sobie w stanie przypomnieć konkretne zagadnienia. Przypomnieć, a nie nauczyć, bo tę wiedzę oni już mają – mówi prowadzący zajęcia. – To nie są wykłady, a ćwiczenia, w które uczniowie są mocno zaangażowani i sumiennie odrabiają zadane im zadania – dodaje.

- Pozytywne nastawienie i odbiór kursu spotkał się także ze strony uczniów. Uczennica z jeleniogórskiego „Żeroma” jest bardzo zadowolona, że może uczestniczyć w tych zajęciach.- Już po tych czterech dniach mogę powiedzieć, że bardzo dużo tu skorzystałam. Nie uczę się, bo pewną wiedzę już mam, ale przypominam sobie rzeczy, przeze które być może nie poszło mi na egzaminie. Bardzo podoba mi się nauczyciel, jest rzeczowy i konkretny, według mnie i wielu moich znajomych to najlepszy nauczyciel w Jeleniej Górze. Wymaga dużo, ale nie miesza nam w głowie. Tłumaczy konkretne zagadnienie i podaje proste sposoby jego rozwiązania – mówi uczestniczka kursu. – Poza tym, mimo dość wysokiej dyscypliny, panuje tu świetna atmosfera – dodaje.

- Zabrakło mi tylko jednego punktu do zdania egzaminu i nie wahałem się ani chwili żeby tu przyjść. Bardzo podoba mi się forma zajęć – twierdzi Bartek z III LO w Jeleniej Górze. - Rozwiązujemy mnóstwo zadań z arkuszy maturalnych, które dotyczą różnych zadań. Prowadzący stara się je tak dobierać, aby w jednym zadaniu była wykorzystana wiedza z kilku działów. Przy każdym wskazuje także zakres materiału, który się z nim wiąże. Jego podejście do nauki i do nas jako grupy, doskonale motywuje do nauki. Potrafi powiedzieć kiedy ktoś czegoś nie potrafi, a wtedy dużo łatwiej dostrzec swoje błędy i jeszcze bardziej przyłożyć się do nauki – stwierdza. - Czuję, że dzięki temu kursowi nie będę miał problemu z kolejnym podejściem do egzaminu - dodaje

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~matma 17-07-2015 8:44
Tajemniczy nauczyciel?
~ 17-07-2015 11:05
Laski happy. Mature oblały, ale co tam, na jelonce będą :P
~uczestniczka kursu 17-07-2015 13:25
jestem na tym zdjęciu, tak samo jak uczestniczę w zajęciach i wydaje mi się, że Twój komentarz jest zbędny, bo nie masz pojęcia co wywołało taki uśmiech na naszych twarz ;)
~aa 17-07-2015 15:44
P. Fijałkowski - najlepszy nauczyciel :)
~ 17-07-2015 16:11
trzeba było się uczyć od groma lat na to mieliście , no ale nie ma co się martwić maturę zdacie , 3 lub 5 letnie przedszkole dla dorosłych dostaniecie i będziecie mogli daelj balować przyczyniając się do podniesienia wieku emerytalnego a potem i tak kasa w hipermarkecie zmywak w Aglii lub budowa w Niemczech
~Do 16:11 17-07-2015 16:43
Odezwał się mądrala, który wszystkie rozumy pozjadał :P Nie każdy jest dobry z matematyki. Wiem, bo sama należę do grona humanistów i miałam te same kłopoty. Dobrze, że mają chęci i chcą poprawić maturę. Pomysł z obowiązkową matematyką jest według mnie poroniony. Jeśli ktoś nie nauczy się tego przedmiotu przez okres trwania liceum/ technikum, to matura nie uczyni zeń mistrza. Dobór przedmiotów zdawanych na maturze powinien być dobrany do wybranego kierunku studiów, tak, aby spełnić wymogi uczelni. Dzięki Bogu miałam szczęście, że przez krótki okres matematyka nie była obowiązkowa.
~stophejterom 17-07-2015 17:40
Jak dla mnie, to tej młodzieży należy się szacunek, a nie wasze mało pochlebne słowa. Są wakacje, a oni wolą tu przychodzić i poświęcać wolny czas. Jest ich garstka, bo cała reszta ma gdzieś negatywny wynik i zapewne woli odpoczywac niz wziąć się do roboty. Gratulacje dla tej młodzieży!!!!!
~do 16:43 17-07-2015 17:48
obowiązkowa matematyka to bardzo dobry pomysł , ponieważ sprawi że olbrzymia część cwaniaczków szybciej pójdzie do pracy zamiast żerować na podatnikach niestety potrzeba nam matematycznie uzdolnionych a ich też nie za dużo bo w prawidłowym społeczeństwie kucharze, hydraulicy itd też są potrzebni
~ 17-07-2015 22:32
Nauczyciel świetny, w 1rok przygotował klasę do zdania matury. Rygor trzyma, ale potrafi nauczyć.
~Wiedzący 18-07-2015 2:20
Najbardziej ważny w tej kwestii jest upadający system edukacji. Tak naprawdę Państwo ma całkowitą kontrolę nad człowiekiem i jest w stanie pozbawić wolności olbrzymią część społeczeństwa, ograniczając im wypoczynek... Państwo tłamsi i niszczy. Nastresują się, zdadzą lewie tę maturę, natrudzą się na studiach, żeby do końca życia ***ć za 1500/msc, lub może ewentualnie wyjechać za granicę (najpewniejdo rodziny), bo pewnie spora część już uciekła. Ten ustrój nie ma żadnych szans na przetrwanie, więc zamiast go poprawiać należy go obalić i zniszczyć ! Do tego niestety, ludzie muszą się obudzić, a nie czekać, aż Państwo da. Państwo nie da, musisz wiąć sam !
~Przestraszony 21-07-2015 11:30
Świetny? Jestem na tych zajęciach i ten koleś nie dość, że jak ktoś nie rozumie to rzuca .... i d...lami w stronę uczniów to drze się i jest bezczelny! ten kto jest na zajęciach dobrze wie jak jest, na zajęciach panuje tylko strach, a żeby się wypisać z tego zastraszania trzeba dużo zapłacić :/!
~Przestraszony 21-07-2015 11:58
Świetny? Jestem na tych zajęciach i ten koleś nie dość, że jak ktoś nie rozumie to rzuca ... i d...lami w stronę uczniów to drze się i jest bezczelny! ten kto jest na zajęciach dobrze wie jak jest, na zajęciach panuje tylko strach, a żeby się wypisać z tego zastraszania trzeba dużo zapłacić :/!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group