Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5445
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Matura 2012 rozpoczęta. "Egzamin z polskiego nie był najgorszy"

Piątek, 4 maja 2012, 9:50
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2012, 10:47
Autor: red
JELENIA  GÓRA: Matura 2012 rozpoczęta. "Egzamin z polskiego nie był najgorszy"
Fot. Petr
Ponad 380 tys. maturzystów z 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zdawało dzisiaj egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jak poszło abiturientom z Jeleniej Góry? – Myślę, że całkiem nieźle. Cieszę się, że jeden z tematów wypracowania, którego naprawdę się obawiałem nie należał do najgorszych. Trzeba było znać "Lalkę" B. Prusa i "Ludzi bezdomnych" S. Żeromskiego – komentuje Bartłomiej Bobowski z "Elektronika".

Najpierw test związany z Wikipedią, czyli serwisem internetowym dobrze znanym maturzystom i wykorzystywanym przez nich na bieżąco, a potem wypracowanie dotyczące "Dziadów" A. Mickiewicza lub "Lalki" B. Prusa i "Ludzi bezdomnych" S. Żeromskiego. Oto z czym zmagali się dzisiaj abiturienci w ramach pierwszego z egzaminów maturalnych 2012.

- Test związany z Wikipedią był bardzo prosty. Więcej trudności nastręczyło nam pisanie wypracowania, w przypadku zdecydowanej większości na drugi z proponowanych tematów. Należało porównać charaktery bohaterek Izabeli Łęckiej z "Lalki" Prusa i Joanny Podborskiej z "Ludzi bezdomnych" Żeromskiego. Nie było najgorzej. Trzeba jakoś dotrwać do 25 maja i zdać to wszystko jak najlepiej - mówią Tomasz Pawluk, Bartłomiej Bobowski i Radosław Tylutki z "Elektronika".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group