Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7335
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Masz punkty karne? Idź na szkolenie

Wtorek, 22 listopada 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
W poniedziałek, 28 listopada, w siedzibie jeleniogórskiego WORD o godz. 16 odbędzie się szkolenie dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Koszt: 250 zł. Dowód wpłaty trzeba dostarczyć do najbliższego piątku (25.11).

Kierowca, który w ciągu roku zgromadzi więcej niż 24 punkty karne, straci prawo jazdy. Punkty karne znikają z konta kierowcy dopiero po roku od popełnienia wykroczenia. Można zmniejszyć ich liczbę biorąc udział w specjalnym jednodniowym kursie nt. bezpieczeństwa drogowego. Taki kurs już w najbliższy poniedziałek przeprowadzi Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Od stycznia 2013 roku natomiast system kursów ulegnie zmianie. Reedukacji zostaną poddani kierowcy, którzy zgromadzą 24 punkty karne. Konto osoby, która przejdzie kurs, zostanie wyzerowane, ale jeśli w ciągu pięciu lat znów ponownie zbierze on maksymalną liczbę punktów – będzie ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

Wszelkich innych informacji na temat kursu redukującego karne punkty udziela Biuro Obsługi Klienta w WORD pod nr tel. 75 64 32 260. Co ważne, przed szkoleniem, do 25 listopada godz. 13.00, należy dostarczyć do biura obsługi klienta oryginał dowodu wpłaty. Warto pamiętać, że za kurs nie można zapłacić gotówką, bo w ośrodku nie ma kasy.

Do potwierdzenia zapłaty należy dołączyć poprawnie wypełniony wniosek, który można pobrać ze strony WORD i należy wysłać pocztą na adres ośrodka z dopiskiem: punkty karne. Liczba osób mogących brać udział w szkoleniu jest ograniczona do 15 osób. Ci, dla których zabraknie miejsca, będą zapisywani na następny termin.

Powyżej tej liczby osoby będą zapisywane na następny termin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group