Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 7158
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Masz głos, masz wybór

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 14:13
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z niektórymi ugrupowaniami startującymi w wyborach do samorządu chce przekonać ludzi, że trzeba iść głosować.

Hasło „Masz głos masz wybór” ma zachęcić wyborców do głosowania niezależnie od opcji politycznej.
Mówił o tym Stanisław Schubert, prezes KSON, podczas środowej konferencji prasowej.

Do ogólnopolskiej akcji włączyło się ponad trzysta akcji. Ma to umożliwić mieszkańcom poszczególnych regionów bezpośrednie rozmowy z kandydatami na prezydenta oraz radnych.

Na cyklicznych spotkaniach poruszone będą najważniejsze problemy, które zostały wyłonione z rozprowadzonych na terenie miasta ankiet. Główne z nich to bezpieczeństwo na drogach, niekompetencja urzędników, wyjeżdżanie osób młodych za granicę, dofinansowania unijne, bezrobocie, brak segregacji odpadów i wiele innych.

Podczas spotkania każdy z kandydatów bedzie miał kilka minut na zaprezentowanie siebie, swojego programu oraz pomysłów na rozwiazanie poruszonych problemów. Będzie też możliwość zadawania pytań przez mieszkańców.

Czas wypowiedzi kandydujących ograniczony będzie do dwóch minut a nad porządkiem spotkania czuwać będzie moderator, którego personalnie jeszcze nie ujawniono. Spotkania mają trwać dwie godziny.

O terminach spotkań można dowiedzieć się w siedzibie KSON przy ulicy Grabowskiego 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~J. Pleskot 27-09-2006 14:03
W imieniu Komitetu Wyborczego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry - Szanownego Józefa Kusiaka zachęcam do przygotowania się na wspomniane w artykule spotkanie i zadawanie pytań opartych o fakty i konkretne - dotychczasowe osiągnięcia naszego prezydenta i na tej podstawie sugestie na jego przyszłą kadencję. Z pewnością pomocne będą mapki pt. "Nasze sukcesy", rozesłane do Państwa w ostatnim czasie. ZAPRASZAM J. Pleskot
~rychu 27-09-2006 14:21
Chciałbym zobaczyć taka debatę...jak prystrom przejedzie po konkutrentach. obrebalski z tego co mówia nie potrafi rozmawiac z ludźmi kusiak sami wiecie... ale bedzie jazda
~lolo 27-09-2006 15:47
Panie Pleskot, pokaż pan gdzie jest ta wyremontowana ul. karkonoska uwidoczniona na mapce wydrukowanej także za moje pieniądze. Chyba ,że w JG są dwie ulice o tej nazwie, a ta którą niemal widzę z okna nie była remontowana kilkadziesiąt lat a wy chwalicie się że ją wyremontowaliście?????!!!!!
~Bolek 27-09-2006 16:03
Do rycha. Jakz jazda!Ludzie którzy dużo mówią z zasady mało robią a do takich należy Prystrom.
~dorka 27-09-2006 19:01
jest karkonoska w Dziwiszowie piekne okolice
~bolek 27-09-2006 22:38
nie rób sobie jaj. Prystrom nikt nie zrobił?komu chcesz taki kit wstawić? a moze manipulacja przeciwników?
~Ksawery 27-09-2006 22:56
Szanowny Panie Pleskocie Mam bardzo konkretne pytanie do Pana, klubu radnych SLD i Pana Jozefa Kusiaka. Dlaczego jestescie Panowie leniwi, dlaczego nie zrobiliscie nic dla Jeleniej Gory przez ostatnie 16 lat, dlaczego wszystkie wasze dzialania prowadzone sa przeciw mieszkancom, dlaczego przeplaciliscie za remont Placu Piastowskiego okolo dwa razy, dlaczego nie ma jeszcze aquaparku, dlaczego nie jest wybudowana obwodnica, dlaczego Schneider i Jelenia Plast nie mogly wybudowac zakladow w Jeleniej Gorze, dlaczego nie zgodziliscie sie na ulgi dla Toyoty, dlaczego kolo Kauflandu nie powstalo lodowisko, dlaczego nie jest czynny parking na Pijarskiej, dlaczego nie ma obiecanego multipleksu kolo carefoura, dlaczego wstrzymujecie rozbudowe lotniska, dlaczego sciezka rowerowa na Perle Zachodu byla zbudowana z naruszeniem prawa, dlaczego nie prowadzone sa inwestycje na palacach przy Grodzkiej i Jasnej (dwa lata na budowe wedlug oferty przetargowej), dlaczego na Kilinskim w dalszym ciagu nic sie nie dzieje, dlaczego nie ma gruntow pod budowe mieszkan, dlaczego nie ma wyznaczonych terenow inwestycyjnych, dlaczego nie sa przygotowane plany zagospodarowania przestrzennego, dlaczego budzet gminy jest tam mocno zadluzony? Szanowny Panie Pleskocie, Szanowny Pan Kusiak juz moze zaczac przygotowywac odpowiedzi.
~Bezrobotny 28-09-2006 4:48
Ksawery. Proponuję abyś trochę zapoznał się z ortografią. W regulaminie jelonki jest coś takiego jak:BYKOM-stop.
~niepełnoprawny 28-09-2006 8:24
Podajcie gdzie i kiedy będą te spotkania, nie mam zamiaru jeździć do KSON-u po informację skoro mam komputer i łącze internetowe.Postęp,postęp się liczy....!!!
~J. Pleskot 28-09-2006 10:08
Pan Ksawery z pewnością reprezentuje "Wspólne Miasto" i Pana Prystroma, który rozpaczliwie zlicza głos go głosu, byleby tylko znowu nie zabrakło mu tak niewiele do "sukcesu"... Co do odpowiedzi na Pańskie pytania, niemal wszystkie te inwestycje nie zostały sfinalizowane przez PREZYDENTA KUSIAKA, wskutek niespełnienia zobowiązań finansowych wobec UM przez potencjalnych inwestorów. Zależności te doskonale rozumie np. kandydat na prezydenta p. Marek Obrębalski. Dlatego rozważamy możliwość zorganizowania wspólnej debaty z Komitetem Wyborczym PO przeciwko kandydaturze P. Prystroma i "Wspólnemu Miastu". J. Pleskot
~J. Jeleńska 28-09-2006 10:14
Witam. Dla uzupełnienia powyższej informacji podaję terminy debat, które zostały przez nas organizatorów ustalone. I tak na dzień dzisiejszy odbęda się 4 debaty o godz. 16:30: 04.09.2006 MDK Muflon Sobieszów, 11.09.2006 Teatr Zdrojowy Cieplice, 18.09.2006 Szkoła Podstawowa nr 8 Zabobrze, 25.09.2006 JCK Sala Nowa Jelenia Góra. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam, Jowita Jeleńska
~Roman 28-09-2006 10:20
Popieram KSAWEREGO. Dotychczasowy prezydent jak i cała rada miejska nie zrobiła nic konkretnego podczas swojej kadencji. Typowe SLD-uchy = KOMUCHY, potrafią się tylko chwalić tym czego niegdy nie zrobili. Popieram kandydaturę Pana Roberta Prystroma. Nie widzę aby Pan Ksawery popełnił jakiekolwiek błędy ortograficzne w swoim komentarzu. Styl pisania nie uwzględniający polskiej czcionki jest domyślny i czytający powien tak interpretować tekst. Być może BEZROBOTNY jest bezrobotnym i nim pozostanie z wiadomego FAKTU >>> Brak inteligencji, potrafi tylko wytykać coś co jest absolutnie zrozumiałe. Uważam że jego komentarz jest całkowicie nie na miejscu i nie nawiązuje do tematu. Cóż chciał zaistnieć, lecz rozumem się zbytnio nie wyklazał. Prawdopodobnie pozostanie tym bezrobotnym na długo. Uważam że REDAKCJA powinna nie zamies...ć komentarzy nie związanych z tematem.
~Taki jeden 28-09-2006 12:36
Rację masz Bolek. Jak wiadomo - krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Dość już chyba populistycznych oszołomów. Krytykować można, ale krytykanctwo należy plenić. Czy faktycznie pierwszy post jest autorstwa osoby, której nazwisko pod nim widnieje? Coś mi to raczej wygląda na prowokację.
~dosc 28-09-2006 13:58
tym którzy tylko obiecują i obiecują jak obrebalski wieczny przegrany, piortrowski, który przez 4 lata mial wyborcow w nosie i kusiak, który jak rządzi wszyscy widzą! Popieram Prystroma! czekam na debaty... Słowa Pleskota potwierdzają sojusz SLD i PO
~radny 28-09-2006 14:01
Roman, Jeżeli Rada tej kadencji " nie zrobiła nic konkretnego" tzn. że Twój kandydat też nic nie zrobił, bo w niej był.Rozumiem też ,że jest typowym "SLD-duchem=KOMUCHEM" , co jest o tyle prawdopodobne , bo przez początkowy okres kadencji ściśle współpracował z SLD i był nawet I-szym V-ce Przewodniczącym Rady ( zastępcą J.Pleskota). Uważaj z formułowaniem stanowczych sądów !!!
~Janush 28-09-2006 16:37
Jasne, ciekawe dlaczego Prystroma wywalili z wiceprzewodnioczacego???Za wspaniałą współpracę tak? Za ścisłą współpracę? PRAWIE udała Ci sie manipulacja
~rych 28-09-2006 16:39
żeby było jasne odpowiedzmy sobie na pytanie-który z radnych otwirzył biuro i przez 4 lata był DLA mieszkańców. Zajmował się ich sprawami. PRYSTROM, nie Piotrowski czy inny plankton!
~janrow 30-09-2006 9:20
Do p. J. Pleskot, Panie Pleskot, nie wydaje mi się, żeby ktoś Panu dał upoważnienie wypowiadania się w imieniu Pana Marka Obrębalskiego i Jego Sztabu Wyborczego. Moje pytanie, skąd Pan wziął informacje, że cyt. "..rozważamy możliwość zorganizowania wspólnej debaty z Komitetem Wyborczym PO przeciwko kandydaturze P. Prystroma .." - kto Pana upoważnił do wyrażania takiego zdania. Nikt, ani Pan M. Obrębalski, ani nikt ze sztabu wyborczego, NIE ROZWAŻA takiej możliwości. Powiem więcej, Pan Marek Obrębalski, nie rozważa również udziału, w debatach kandydatów na prezydenta miasta J.G., organizowanych przez KSON i inne współdziałające z nim organizacje. Dlatego Szanowny Panie Pleskot, proszę więcej nie formuować takich oświadczeń, bez wcześniejszego uzgodnienia ich treści, z P. Markiem Obrębalskim, czy też Jego Sztabem Wyborczym. Pozdrawiam J.W.
~kson jg 8-10-2006 21:06
Jelonkowicze! Czemu nie daliście relacji z I debaty "Masz głos, masz wybór", która odbyła się 4 BM. Choć nie było krwawo to było rzeczowo. Przy 70 mieszkańcach. Te spotkania mają sens i moglibyście wesprzeć akcję w internecie i gazecie. Następne spotkanie dla mieszkańców Cieplic i okolic 11 pażdziernika godz 16:30 plac piastowski, sala błękitna politechniki. Pozdrawiamy, organizatorzy!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group