Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3972
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maseczki źle dzielone?

Czwartek, 30 kwietnia 2020, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2020, 5:52
Autor: WAC
Jelenia Góra: Maseczki źle dzielone?
Fot. Czytelnik
Sporo wątpliwości, o czym świadczą liczne maile poświęcone tej sprawie jakie trafiły w ostatnich dniach do naszej redakcji, budzi akcja rozdawania maseczek dla mieszkańców Jeleniej Góry prowadzona przez Urząd Miasta.

W debacie na ten temat pojawiają się głosy, że rozdawanie maseczek poprzez wrzucanie ich do skrzynek pocztowych (we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami mieszkaniowymi) jest marnotrawstwem publicznych pieniędzy. Maseczki dystrybuowane w ten sposób trafiają również do osób, które już wcześniej je nabyły lub też sobie z tego źródła ich nie życzą. Wiele osób nie rozumie też, dlaczego - jak to dzieje się w budynkach administrowanych przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową - do gospodarstwa domowego trafiają po dwie maseczki, nawet w przypadku, gdy według deklaracji śmieciowych w lokalu mieszka na przykład pięć osób, albo jedna.

Jak mówi prezes JSM Mirosław Garbowski- kierowana przez niego instytucja zajęła się dystrybucją maseczek na zasadzie dobrej współpracy z magistratem.

Zasady rozdawania maseczek, w tym ta, że do gospodarstwa domowego ma trafić po dwie maseczki zgodna jest z wolą ich fundatora czyli Prezydenta Miasta - wyjaśnia M. Garbowski.

Nieco inaczej tą kwestię przedstawia Cezary Wiklik z Urzędu Miasta.

Dzieląc maseczki ochronne między zorganizowane skupiska mieszkańców pozostawiliśmy administratorom wolną rękę w rozwiązaniu szczegółowych - mówi C. Wiklik. - Wskazywanie Miasta, jako autora tej koncepcji jest chybione. Miasto zresztą rozdysponowuje maseczki ochronne w rozmaity sposób, także przez wspólnoty mieszkaniowe i akcje uliczne, co - w tym ostatnim przypadku - było nie tylko aktem fizycznej dystrybucji środków ochrony osobistej, ale też tworzeniem zachęt do używania masek, sposobem na przekonanie mieszkańców, formą promocji, itp.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
17%
Nudzi
2
8%
Smuci
5
21%
Złości
10
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group