Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7994
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marzena Machałek „trójką” do Sejmu

Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 16:35
Aktualizacja: 17:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marzena Machałek „trójką” do Sejmu
Fot. Przemek Kaczałko
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek powalczy o kolejną kadencję w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, ponownie z trzeciej pozycji na liście w okręgu legnicko–jeleniogórskim. – Uważam, że mam bardzo dobre miejsce, jestem pełna pokory i nigdy nie uważam, że zasługuję na coś lepszego, tylko to, co mnie spotyka przyjmuję z satysfakcją – stwierdziła Marzena Machałek dodając, że spodziewała się trzeciej pozycji na liście PiS–u.

Jak mówi posłanka pochodząca z Kamiennej Góry, tylko pierwsza trójka jest póki co zatwierdzona przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jak już wcześniej informowaliśmy „jedynką” będzie wiceprezes partii Adam Lipiński, a na drugiej pozycji znalazła się rzeczniczka ugrupowania Elżbieta Witek. - Od 2005 roku mam zawsze trzecie miejsce i jak do tej pory jest to trzecia kadencja, więc wierzę w to, że to szczęśliwa trójka – stwierdziła Marzena Machałek, która liczy, że w Okręgu Wyborczym nr 1 jej partia uzyska 5, a może nawet 6 mandatów.

W kuluarach mówiło się, że drugim z jeleniogórskich kandydatów miał być Oliwer Kubicki, jednak nie jest to już takie pewne, bowiem promowana ma być kandydatura Tadeusza Lewandowskiego – wtedy do Senatu miałby startować radny Krzysztof Mróz lub prof. Jacek Potocki.

Zdaniem Marzeny Machałek z regionu jeleniogórskiego zgłoszono pięciu kandydatów, nazwisk nie chciała zdradzać zapewniając, że najpóźniej w środę (2.09) pełna lista zostanie ujawniona.

- Wiemy, że Jelenia Góra to nie jest bastion Prawa i Sprawiedliwości, ale każda osoba, która mogłaby przynieść dodatkowe głosy jest ważna. Natomiast jest taka zasada, że układamy listy miejscowościami. Pierwsza jest Legnica, później pani rzecznik z Jawora, następna jest Jelenia Góra, później może być Lubin, Głogów i w takiej kolejności jest lista układana, żeby była efektywna – oznajmiła posłanka PiS dodając, że chodzi o to, aby była rywalizacja na liście, ale żeby nie było osób - jedna po drugiej - z jednego miasta, żeby ludzie nie walczyli ze sobą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group