Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7655
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marek Torzewski Live w Filharmonii

Wtorek, 30 września 2014, 8:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:45
Autor: Manu
Jelenia Góra: Marek Torzewski Live w Filharmonii
Fot. Organizator
25 października (w sobotę) o godz. 20.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej w najnowszym programie pt. “Magnes Dusz” wraz z zespołem i chórem zaśpiewa Marek Torzewski. Gościnnie wystąpią: Agata Torzewska oraz Barbara Torzewska.

Śpiewak Marek Torzewski (tenor) zdobył uznanie wykonując włoską muzykę operową oraz arie w największych teatrach operowych. W 1999 r. jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, tego samego roku inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie od lat mieszka. Jako pierwszy artysta w Polsce - 6 października 2001 r. na stadionie Śląskim w Chorzowie wykonał hymn Polski przed meczem Polska – Ukraina. W 2002 r. jego autorska piosenka “Do przodu, Polsko” została uznana przez PZPN za oficjalny hymn Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Po studiach na wydziale wokalnym poznańskiej Akademii Muzycznej w Poznaniu (1983), został solistą Teatru Wielkiego w Łodzi (1983–86). W roku 1984 otrzymał nagrodę międzynarodowego konkursu wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy. Jest także laureatem innych licznych nagród, m.in. drugiej nagrody w Konkursie Śpiewaków Operowych, nagrody za najlepsze wykonanie arii z repertuaru Jana Kiepury, dla najmłodszego finalisty, dla najlepszego tenora oraz nagrody publiczności. W 1985 r. pod dyrekcja Claudio Abbado zadebiutował w Teatro alla Scala - najsłynniejszej scenie operowej w Mediolanie i we Włoszech oraz jednej z najsłynniejszych na świecie. Był solistą Teatru Królewskiego de la Monnaie w Brukseli (1986–91). Ta współpraca zaowocowała wieloma wybitnymi rolami m.in. Alfredo w “Traviacie”, Idamante w “Idomeneo” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fenton w “Falstaffie” Giuseppe Verdiego czy Belfiore w “La Finta Gardiniera” Mozarta.

Współpracował z najwybitniejszymi dyrygentami takimi jak Riccardo Muti , Claudio Abbado, Zubin Mehta, Sir Georges Solti, Sir John Prichard, Antonio Pappano i reżyserami, m.in. Luc Bondi, Karl Ernst Herman i William Frytkin. Działalność artystyczna i prestiżowa pozycja Marka Torzewskiego doceniana jest przez polskie i zagraniczne placówki dyplomatyczne w Belgii i Europie. Brał udział w rozlicznych przedsięwzięciach dyplomatycznych mających na celu promocje Polski na arenie międzynarodowej.

Stowarzyszenia Mały Książę - Markowi Torzewskiemu, jego żonie, aktorce i menedżerowi Barbarze Romanowicz-Torzewskiej oraz także uzdolnionej wokalnie ich córce Agacie przyznało honorowy tytuł Przyjaciela Małego Księcia za najlepszy wizerunek Polskiej Rodziny Artystycznej na Świecie.

Ceny biletów: 120 zł. Rezerwacja internetowa: https://www.kupbilecik.pl/impreza-3753-marek.torzewski-25.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group