Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7548
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Zawiła ujawnia swój program wyborczy

Środa, 15 października 2014, 11:39
Aktualizacja: Środa, 29 października 2014, 10:43
Autor: Red
Jelenia Góra: Marcin Zawiła ujawnia swój program wyborczy
Fot. Angela
Ubiegający się o reelekcję prezydent Jeleniej Góry ujawnił dzisiaj (15.10.) dziennikarzom program wyborczy Komitetu „Razem zmieniamy Jelenią Górę”, z którego „startuje”. – Chcemy nadać naszej kampanii merytoryczny kształt. Nie będzie dyskusji o osobach X czy Y ani „haków”. Skupiamy się na tym, co chcielibyśmy zrobić w przyszłej kadencji dla naszego miasta – mówił na spotkaniu w Rynku pod Neptunem.

- Zamierzamy oprzeć się na nowo opracowanej Strategii Rozwoju Miasta Jelenia Góra. Chcemy realizować oczekiwania mieszkańców. Będziemy prezentować nasze zamierzenia dla poszczególnych części miasta na osobnych spotkaniach. Zaczynamy niebawem, może już w sobotę - mówił Marcin Zawiła.

Pokrótce zaprezentował też priorytety w programie wyborczym Komitetu „Razem zmieniamy Jelenią Górę”. Po pierwsze - więcej miejsc pracy, bo bez tego nie da się utrzymać tempa rozwoju miasta. Po drugie – rozwój komunikacji, czyli budowa obwodnicy Maciejowej, która ułatwi wyjazd na Wrocław, ale także budowa dróg w mieście, by łatwiej było w nim jeździć.

W następnej kadencji Marcin Zawiła chciałby możliwie dużo pieniędzy przeznaczyć na rewitalizację śródmieścia, by stało się ono rzeczywiście reprezentacyjnym miejscem Jeleniej Góry. W programie jest także o podnoszeniu poziomu miejskiej oświaty, o budowie wielofunkcyjnej hali sportowej, o dobudowaniu boiska na stadionie przy Złotniczej, a także o dokończeniu remontu Zameczku i przeznaczeniu go na dom kultury. Będzie wsparcie finansowe dla tych, którzy zrezygnują z palenia węglem na rzecz energii ekologicznej, by powietrze w mieście było coraz czystsze. Nadal miasto będzie kanalizowane, program stawia nadto na rozwój dzielnic, m.in. Jagniątkowa i Goduszyna.

Na pytanie dziennikarzy, czy będzie SKM (Szybka Kolej Miejska), którą Marcin Zawiła obiecywał w swoim programie podczas poprzednich wyborów, obecny wiceprezydent Jerzy Łużniak, wspierający na dzisiejszym spotkaniu swego szefa odpowiedział: Będzie! - My dawaliśmy na to kolei projekt i pieniądze, ale temat nie został podjęty – teraz to się zmieni, bo w grę wchodzą środki unijne – wyjaśniał.

Filmik Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group