Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4961
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Marcin Zawiła ponownie przewodniczącym konwentu

Sobota, 17 stycznia 2015, 9:05
Aktualizacja: 9:09
Autor: Mea
Region: Marcin Zawiła ponownie przewodniczącym konwentu
Fot. archiwum Jelonki.com
Ok. 60 wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z terenu byłego województwa jeleniogórskiego wzięło udział w konwencie, który odbywał się przez ostatnie dwa dni (15–16.01.) w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce. – Uczestnicy na przewodniczącego konwentu wybrali ponownie Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry.

- Konwent zajmuje się wymianą doświadczeń między gminami, poruszaniem bieżących spraw i zmian w przepisach oraz wypracowywaniem wspólnych stanowisk w różnych ważnych sprawach dotyczących Regionu Jeleniogórskiego– wyjaśnia Miłosława Jarosz, dyrektor Fundacji Centrum Edukacji Samorządowej w Jeleniej Górze.

W pierwszym dniu odbyły się wybory do zarządu konwentu. Przewodniczącym został Marcin Zawiła, a wiceprzewodniczącymi: Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa Śląskiego oraz Sławomir Maciejczyk, burmistrz Wojcieszowa, natomiast członkiem zarządu został Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Podczas spotkania była m.in. mowa o zmianach w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz w ustawie o aktach stanu cywilnego, a także o nadzorze prawnym nad uchwałami rad gmin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group