Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3130
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcin Wyrostek wśród dziesięciu najlepszych artystów TOPtrendy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 czerwca 2011, 7:44
Aktualizacja: 11:24
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Marcin Wyrostek razem z zespołem Tango Corazon Quintet wystąpił piątkowego wieczoru w koncercie dziewiątej edycji Sopot TOPtrendy Festiwal 2011 w Ergo Arenie wyemitowanym na kanale Polsat. Skromny wirtuoz akordeonu rodem ze stolicy Karkonoszy znalazł się bowiem w ścisłej dziesiątce najpopularniejszych artystów, których cenią Polacy i sprzedali najwięcej płyt w ostatnim roku.

Jego edukacja artystyczna rozpoczęła się w 1988 roku w jeleniogórskiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki. Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji programu TVN „Mam talent”, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu, swoją twórczością zawojował polski rynek muzyczny i sprzedał największą ilość płyt.

Marcin Wyrostek & Tango Corazon Quintet pojawili się na miejscu ósmym najpopularniejszych i obiecujących wykonawców wyłonionych w konkursie TOPtrendy. Wyprzedzili tym samym muzyka grającego głównie na akordeonie guzikowym Czesława Śpiewa i legendarną pop rockową grupę KOMBII. Podczas swego występu Marcin Wyrostek odebrał nagrodę i statuetkę TOPtrendy. Zapewne przyczyniła się do tego sprzedaż wydanej dwa lata temu debiutanckiej płyty „Magia Del Tango”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 4-06-2011 12:17
Człowiek ma pasję i to widać! Facet zwala z nóg i jest niesamowicie wrażliwy i oddany temu, co robi. Jego instrument to bogata wersja, którą waży ok. 15 kg. Szacun dla niego, z ręką na sercu można go nazwać wirtuozem tego instrumentu. Płyta pana Marcina jest zachwycająca i nie dziwie się, że tak dobrze się sprzedaje. Bardzo dobrze, że to właśnie on wygrał Mam Talent, bo przynajmniej wiedział co z tym dalej zrobić i widać, że chce się rozwijać. Po panach z poprzedniej edycji jakoś słuch zaginął.
~Witkiewicz 4-06-2011 14:20
panu Wyrostkowi brakuje muzyki; szybciej i więcej nie jest tożsame z lepiej; bierzmy przykład z Milesa Davisa!
~IZA 4-06-2011 15:17
DZIEKUJE ZA WCZORAJSZY WYSTEP, I JESTEM DUMNA Z TAKIEGO "ZIOMALA":)D
~Top 4-06-2011 17:37
Wczoraj byłem na koncercie w Sopocie i na żywo słuchałem,coś niesamowitego co Ten Marcin wyprawia na tym akordeonie,takiego drugiego wirtuoza na świecie ...brak.Gratuluję Marcinowi jego pasji i jestem dumny z tego,że jest Jeleniogórzaninem,który swą grą będzie promował Jelenią Górę na całym świecie , bo taką mu przewiduję przyszłość...brawo....
~Witkiewicz 4-06-2011 19:15
mylisz się, Top; pan Wyrostek bardzo często kopiuje mistrza, którym jest Richard Galliano: youtube.com/watch?v=quZuGOcmVQ0
~Adel 5-06-2011 9:34
Witkiewicz, a może Ty zaprezentujesz coś ciekawego???Tylko krytykować potrafisz - a Marcinowi gratuluję odwagi i życzę sukcesów
~Witkiewicz 5-06-2011 12:23
zapraszam na koncert w najbliższy czwartek - pojawi się stosowna notka w stosownym czasie; śledź, Adel, stronę główną jelonki. widzisz... nie mam nic przeciwko panu Wyrostkowi, aczkolwiek to, co robi, nastawione jest głównie na duży dochód, nie zaś sztukę przez ogromne 's'; warto zauważyć, by rozróżniać komercję od prawdziwego wirtuozostwa.
~zyx 5-06-2011 17:08
do Adel: akurat "Witkiewicz" ma prawo wypowiadać się krytycznie, a nie krytykancko na tematy związane z muzyką. Poza tym interesuje się różnymi dziedzinami szeroko pojętej kultury ( stąd właśnie nick "Witkiewicz". Podtrzymuję zaproszenie na czwartkowy koncert. Stosowna notatka w sieci już jest.
~Adel 5-06-2011 22:18
Do Witkiewicza!Bardzo chętnie wybiorę się na koncert - proszę tylko o informację dotyczącą nazwy zespołu!!!Po występie będę mogła wypowiedzieć się na temat Pana talentu
~~~ 5-06-2011 22:55
ŻAL JEST MI OSÓB NIEDOWARTOŚCIOWANYCH, KTÓRZY POTRAFIĄ TYLKO KRYTYKOWAĆ. NIECH POKAŻĄ CO POTRAFIĄ, BO Z KOMENTARZY UMIESZCZANYCH TU I POD INNYMI ARTYKUŁAMI MIN.: w komentarzach do artykułu zamieszczonego: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,33416 16-04-2011 17:43 | ~Witkiewicz | IP: *.adsl.tpnet.pl jako członek Cyjas Milongas zapewniam, że nikt z naszego zespołu nie napisał pierwszego komentarza z dnia 15. kwietnia, zatem zastanawianie się nad naszą skromnością bądź jej braku nie ma najmniejszego sensu w kontekście artykułu. co do pana Marcina - jest to przeogromne muzyczne show nastawione na rzesze ludzi. wszystko! BIJE TYLKO ZAWIŚĆ, ZAZDROŚC I TYM PODOBNE. KAŻDY MA PRAWO WYSTĘPOWAĆ I JESTEM BARDZO DUMNY, ŻE NASZ JELENIOGÓRZANIN ODNOSI TAKIE SUKCESY.
~ 5-06-2011 23:08
Dziękuję za występ w TOPtrendach 2011 - koncert TOP i koncert z KAYAH. Jestem dumna z Marcina Wyrostka, przecież to nasz jeleniogórzanin. Coś mi się zdaje, że niektórym puszczają "..." (dotyczy to przedewszystkim wylewającego żółć Witkiewicza)
~xxx 5-06-2011 23:30
hallo Witkiewicz - gdzie ta sieć z notatką, bo wybieramy się zobzczyć co to za cudo
~Detektyw 6-06-2011 0:17
Ten cały niejaki Witkiewicz pojawi się pewnie w tym MDK-u przy ul. Curie-Skłodowskiej, czyli już wiadomo co to za poziom gówniarzerii. Przeczytawszy dodany komentarz uświadamiam sobie jakby "ostatecznie", że jesteśmy wobec młodych, chamskich, pozwalających sobie na wszystko chłopaków bezradni a oni kompletnie bezkarni. Mogą śmiało zaczepiać, obrzucać inwektywami, w tym przypadku skończyło się na forum, dobrze, że to nie były kamienie. A gdyby były? A gdyby Ciebie, Ją, mnie któryś z nich trafił w głowę?Chodzi mi o to, co musi się stać - a tyle już tak strasznego się stało, że mnie przeraża co może jeszcze - żeby społeczeństwo zebrało się w sobie, sąsiedzi zwarli szyki, żeby w momencie, gdy atakowana jest jedna osoba rzucili się na pomoc wszyscy. Chętnie też go dorwę.
~.. 6-06-2011 1:53
Jak wynika z tego ,to; Witkiewicz jest uczniem PSM i z tąd to jego niedowartościowanie, no bo skromnością nie grzeszy , ale mam nadzieję że kiedy poćwiczy na akordeonie to może też o nim będzie głośno,czego mu życzę....
~zyx 6-06-2011 5:25
do Adel: informacje na temat czwartkowego koncertu znajdzie Pani na stronie: www.zerom.4me.pl Zapraszam. Każdy ma prawo krytykować. Natomiast na temat "krytykanctwa" wypowiedział się już Tadeusz Żeleński - Boy.
~Top 6-06-2011 9:25
Szkoda zdrowia i nerwów , Witkiewicz to członek grupy raczkującej wśród uczniów,cyjas milongas /podobno już nie istnieją/ a może to jest ten niedoceniony przyszły wirtuoz akordeonu.Napewno jeszcze długo musi * targać * tą cyję aby nabyć umiejętności. Podziwiam Marcina za to co zrobił dla AKORDEONU bo jeszcze,długo takiego drugiego nie będzie, jestem pewny...Pozdrawiam normalnych miłośników muzyki akordeonowej
~Witkiewicz 6-06-2011 10:03
komentarze (a właściwie komentujący) na jelonce mają zasadniczo dwie tendencje - pierwsza z nich to hołubienie do granic, druga natomiast krytykowanie jednako do granic. zastanawiam jaka część z Państwa jest w stanie powiedzieć choć słowo na temat frazowania, stosowanej dynamiki, i tak dalej, przez pana Wyrostka. mówienie, że ktoś jest najlepszy jest puste i nie świadczy w zasadzie o niczym, tak? poznałem pana Wyrostka osobiście i jestem przekonany, że przyjąłby moje słowa z większą pokorą, aniżeli większość z Państwa, znająca go jedynie z mass mediów. proszę nie odbierać faktów jako wyrazu zawiści - nie mam jej w sobie. chcę tylko zasygnalizować pewne rzeczy, które, jak widzę, nie przeszkadzają, by niektórzy traktowali pana Wyrostka jako boga akordeonu. dziękuję za wypowiedź.
~przestroga 6-06-2011 10:26
Wstyd znać kogoś takiego jak Witkiewicz
~Witkiewicz 6-06-2011 10:31
jaki to ma związek?
~zyx 6-06-2011 10:51
obawiam się, że dyskusja zaczna schodzić do rynsztoka. A gdzie "netykieta"?
~Witkiewicz 6-06-2011 10:53
znakomita uwaga! co powiedzieć miałem, powiedziałem. żegnam Państwa...
~papapa 6-06-2011 12:10
Nareszcie Witkiewicz się wyniósł
~ 19-06-2011 3:32
A tak zeby bylo wszystko jasne to ten Witkiewicz jest gitarzysta i zwyklym pozerem... pozdrawiam
~Witkiewicz 23-11-2011 0:05
twoja odwaga kończy się na słowach. nie znasz mnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group