Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5762
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek wśród dziesięciu najlepszych artystów TOPtrendy

Sobota, 4 czerwca 2011, 7:44
Aktualizacja: 11:24
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek wśród dziesięciu najlepszych artystów TOPtrendy
Fot. Archiwum
Marcin Wyrostek razem z zespołem Tango Corazon Quintet wystąpił piątkowego wieczoru w koncercie dziewiątej edycji Sopot TOPtrendy Festiwal 2011 w Ergo Arenie wyemitowanym na kanale Polsat. Skromny wirtuoz akordeonu rodem ze stolicy Karkonoszy znalazł się bowiem w ścisłej dziesiątce najpopularniejszych artystów, których cenią Polacy i sprzedali najwięcej płyt w ostatnim roku.

Jego edukacja artystyczna rozpoczęła się w 1988 roku w jeleniogórskiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki. Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji programu TVN „Mam talent”, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu, swoją twórczością zawojował polski rynek muzyczny i sprzedał największą ilość płyt.

Marcin Wyrostek & Tango Corazon Quintet pojawili się na miejscu ósmym najpopularniejszych i obiecujących wykonawców wyłonionych w konkursie TOPtrendy. Wyprzedzili tym samym muzyka grającego głównie na akordeonie guzikowym Czesława Śpiewa i legendarną pop rockową grupę KOMBII. Podczas swego występu Marcin Wyrostek odebrał nagrodę i statuetkę TOPtrendy. Zapewne przyczyniła się do tego sprzedaż wydanej dwa lata temu debiutanckiej płyty „Magia Del Tango”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group