Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6379
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Manewry ze starociami i osobliwościami

Piątek, 25 września 2009, 14:01
Aktualizacja: 14:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Manewry ze starociami i osobliwościami
Fot. TEJO
Choć najbardziej barwna impreza Września Jeleniogórskiego zaczyna się dopiero jutro, pierwsi uczestnicy tradycyjnego Jarmarku Staroci i Osobliwości przyjechali do Jeleniej Góry już dziś.

Pierwsze stoiska pełne przedmiotów z duszą urządzono na parkingu przy ulicy Grodzkiej, pozostałe będą powstawały w najbliższych godzinach. Organizator imprezy, Osiedlowy Dom Kultury, już podzielił powierzchnię Rynku na sektory. Wkrótce okaże się, czy na wszystkich zaprezentują swoją ofertę handlarze i kolekcjonerzy.

Najbardziej zapobiegliwi zajęli miejsca na trakcie śródmiejskim, wzdłuż całej ulicy Konopnickiej. Przy kamienicach pozostawiono kartony z napisem „zajęte”. Niektórych miejsc pilnują stójkowi, którzy – w wielu przypadkach – spędzą tam całą noc.

Ruch wzmaga się także na pozostałych uliczkach przyległych do Rynku. Na parkingach zatrzymują się samochody z rejestracjami z całej Polski, często furgonetki i pojazdy wyposażone w przyczepy wypełnione antykami. Wielu handlarzy noc spędzi w autach czuwając nad bezpieczeństwem towaru i rozgrzewając się napojami z odpowiednią zawartością "kalorii".

XXXVI Jarmark Staroci i Osobliwości zacznie się oficjalnie jutro. Impreza, którą wymyśliło Jeleniogórskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, do dziś jest zaliczana do największych cyklicznych targów staroci w Polsce. Udział weźmie około 300 wystawców z Polski, Niemiec i Czech. W trakcie trwania jarmarku na plac Ratuszowy nie będzie można wjechać samochodem. O porządek mają dbać wzmocnione patrole straży miejskiej i policji. Wielkie handlowanie, oglądanie i zamienianie potrwa w sobotę i w niedzielę w godz. 8 - 18.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group