Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9228
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mandaty za palenie liści (i nie tylko)

Wtorek, 29 października 2019, 10:54
Aktualizacja: Czwartek, 31 października 2019, 11:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mandaty za palenie liści (i nie tylko)
Fot. Straż Miejska
Prawie każdego dnia Straż Miejska w Jeleniej Górze interweniuje na prywatnych posesjach lub działkach, na których mieszkańcy palą liście, drobne gałęzie i suchą trawę. Spalanie odpadów, również tych zielonych jest zabronione – podkreśla Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.
Na terenie Jeleniej Góry odpady te są odbierane jako segregowane. Dlatego za ich palenie można zostać ukaranym. A kary nie są małe, bo za palenie odpadów to mandat do 500 zł lub sprawa skierowana do sądu - informuje rzecznik.
Problem palenia liści i traw nasila się szczególnie jesienią. Mieszkańcy porządkują swoje posesje lub działki, a następnie wszystkie bio-odpady są palone, ale ogniska kryją nie tylko odpady zielone. Strażnicy znajdują w nich również folię, plastikowe wiadra, papę, lakierowane deski, stare meble i plastikowe butelki - zaznaczają strażnicy.
W miniony weekend strażnicy miejscy interweniowali m.in. na działkach przy ulicy Działkowicza i przy ulicy Fałata. Na tych pierwszych w ognisku z liści i traw płonął również stary dywan. Na drugich płonąca bardzo duża ilość liści i wilgotnych odpadów zielonych powodowała ogromne zadymienie w całej okolicy. W obu przypadkach pomysłowi działkowcy zostali ukarani mandatami karnymi - dodał A. Wilimek.

Twoja reakcja na artykuł?

31
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
4
6%
Smuci
6
9%
Złości
21
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
268
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group