Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10013
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mandaty za „czerwone” na bezpieczeństwo

Środa, 5 grudnia 2012, 10:05
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2012, 7:59
Autor: UM
– Byłbym szczęśliwy, gdyby okazało się, że przychody z mandatów za przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowania ulic Jana Pawła II oraz Sobieskiego są marne albo nie ma ich w ogóle – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – To bowiem oznaczałoby, że kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, a tylko o to chodzi.

I prezydent wyjaśnia: Zakup fotoradaru i zainstalowanie go w tym miejscu wynikało z nagminnego procederu łamania fundamentalnego zakazu w ruchu drogowym. Jakiekolwiek pobłażanie dla przejeżdżania „na czerwonym”, (tym bardziej, że są w tym miejscu także pasy dla pieszych) nie wchodzi w grę. Zbyt wiele zdarzyło się tragedii. - I po drugie - dla nas liczy się bezpieczeństwo, a nie przychody. Dlatego mogę zadeklarować, że wszystkie pieniądze z mandatów, wystawionych za wykroczenie w tym miejscu będą przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa w komunikacji jeleniogórskiej – podkreśla Marcin Zawiła.

- Będziemy instalować w różnych miejscach nowe urządzania, w tym sygnalizację świetlną, uruchamianą przez przechodniów chcących przejść przez jezdnię, „bramki świetlne”, itp. A ci, którzy łamią przepisy ruchu drogowego będą – w interesie innych użytkowników dróg – współfinansowali to swoimi pieniędzmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (130)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
27
Nigdy
33%
Rzadko
33%
Czasami
19%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group