Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8030
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mandaty za „czerwone” na bezpieczeństwo

Środa, 5 grudnia 2012, 10:05
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2012, 7:59
Autor: UM
– Byłbym szczęśliwy, gdyby okazało się, że przychody z mandatów za przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowania ulic Jana Pawła II oraz Sobieskiego są marne albo nie ma ich w ogóle – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – To bowiem oznaczałoby, że kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, a tylko o to chodzi.

I prezydent wyjaśnia: Zakup fotoradaru i zainstalowanie go w tym miejscu wynikało z nagminnego procederu łamania fundamentalnego zakazu w ruchu drogowym. Jakiekolwiek pobłażanie dla przejeżdżania „na czerwonym”, (tym bardziej, że są w tym miejscu także pasy dla pieszych) nie wchodzi w grę. Zbyt wiele zdarzyło się tragedii. - I po drugie - dla nas liczy się bezpieczeństwo, a nie przychody. Dlatego mogę zadeklarować, że wszystkie pieniądze z mandatów, wystawionych za wykroczenie w tym miejscu będą przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa w komunikacji jeleniogórskiej – podkreśla Marcin Zawiła.

- Będziemy instalować w różnych miejscach nowe urządzania, w tym sygnalizację świetlną, uruchamianą przez przechodniów chcących przejść przez jezdnię, „bramki świetlne”, itp. A ci, którzy łamią przepisy ruchu drogowego będą – w interesie innych użytkowników dróg – współfinansowali to swoimi pieniędzmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (130) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group