Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9525
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Mandat albo szkolenie z pierwszej pomocy

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, 7:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Mandat albo szkolenie z pierwszej pomocy
Fot. użyczone
Przyjęcie mandatu lub wzięcie udziału w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy – taką alternatywę otrzymali kierowcy, którzy przekroczyli w ostatnią sobotę (19.06) dopuszczalną prędkość na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza.

Bazą akcji zainicjowanej przez wolontariuszy z projektu #promujemyŻYCIE z Jeleniej Góry była stacja paliw BP przy zjeździe z drogi powiatowej Jelenia Góra – Karpacz w kierunku Mysłakowic. Policjanci z Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze przez trzy godziny zatrzymali 55 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mandat karny można było zamienić na 20-minutowe szkolenie z pierwszej pomocy. Każdy miał wybór i na wypisanie bloczka zdecydowało się jedynie dwóch kierujących. Pasażerowie również decydowali się na spotkanie z ratownikami co oznacza, że przeszkolono ponad 70 osób.

To pierwsze takie działanie na Dolnym Śląsku i z pewnością w regionie jeleniogórskim nie ostatnie – mówi pomysłodawca i organizator akcji Mariusz Synówka. - Akcję sfinansowała gmina Mysłakowice. Specjalne podziękowania kierujemy też do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, SPZOZ w Mysłakowicach i OSP Mysłów.

Twoja reakcja na artykuł?

42
74%
Cieszy
8
14%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
897
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group