Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4453
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mamy, nie tylko z wózkami, lekceważone

Wtorek, 11 października 2011, 8:50
Aktualizacja: 8:50
Autor: Agrafka
Wypraszane ze sklepów, bez pomocy przy wnoszeniu wózka do autobusu i obojętnie traktowane przez współpasażerów, którzy nie ustępują im miejsca. Czy taki jest los mam w Jeleniej Górze?

– Dlaczego mamy z wózkami traktowane są jak trędowate? – pyta nasza Czytelniczka, która porusza problem w e-mailu skierowanym do redakcji. –Chciałabym zwrócić uwagę na traktowanie mam z małymi dziećmi w sklepach. Doświadczyłam bardzo nieprzyjemnego potraktowania przez ekspedientkę w sklepie. Kiedy weszłam do sklepu z wózkiem pani stwierdziła, że dziecko mogę zostawić na zewnątrz. Byłam przekonana, że sklep ten jest przyjazny mamom ponieważ jest do niego podjazd dla wózków. Widać bardzo się myliłam. Zrezygnowałam z zakupów i poszłam do konkurencji – czytamy w liście.

Podobna sytuacja ma miejsce w naszych autobusach. Czytelniczka pisze, że nigdy nie uzyskała pomocy z wniesieniem lub wyniesieniem wózka. – Czasami nawet ciężko doprosić się o otwarcie środkowych drzwi przez kierowcę. Podobnie nieprzyjemne doświadczenia mam także z okresu ciąży. Nigdy nikt nie ustąpił mi miejsca, nawet kiedy byłam w wysokiej ciąży – dodaje autorka e-maila.

Uprzejmość i usłużność wobec pań z wózkami wydają się naturalnym elementem dobrego wychowania i zasad współżycia społecznego. Czy rzeczywiście w Jeleniej Górze jest z tym aż tak źle?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group