Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Mamy Mistrza Polski!!!

Niedziela, 25 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2007, 10:39
Wspaniały, historyczny sukces odniosły juniorki MKS PR Finepharm Jelenia Góra. Nasze dziewczyny w finale Mistrzostw Polski pokonały MTS Żory 30:27 i po raz pierwszy w dziejach jeleniogórskiego szczypiorniaka wywalczyły złote medale krajowego championatu.

Mecz MKS z MTS Żory był bardzo wyrównany, zaś jego losy ważyły się do ostatnich minut. Jeleniogórzanki na tle silnego fizycznie zespołu z Górnego Śląska imponowały szybkością i sprytem. Ciężar zdobywania bramek w MTS – ie spoczywał głównie na barkach mającej za sobą już występy w „dorosłej” reprezentacji Polski Klaudii Pielesz, która rzuciła aż 15 z 27 bramek dla gości.

Początek wielkiego finału mistrzostw ułożył się po myśli jeleniogórzanek. Podopieczne trenera Dariusza Jarosza w pierwszym kwadransie zmagań zagrały aktywnie w ofensywie, co zaowocowało kilkoma przechwytami i w konsekwencji serią skutecznych kontrataków. W 14 min. MKS prowadził już 8:3, jednak od tego momentu coś zacięło się w sprawnie do tej pory funkcjonującej ofensywie gospodyń. Zawodniczki z Żor bezlitośnie wykorzystały tą chwilową niemoc MKS – u i bramce K. Pielesz w 30 min. doprowadziły do remisu po 13.

Losy zmagań rozstrzygnęły się w pierwszych minutach po zmianie stron. Zaporą nie do pokonania dla zawodniczek gości była w tym okresie bramkarka MKS Monika Maliczkiewicz, zaś w ataku prym wiodły Marta Dąbrowska oraz Sabina Kobzar. W 40 minucie gospodynie wyszły na sześciobramkowe prowadzenie 21:16 i mimo ambitnej gry MTS – u w końcówce nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatnią bramkę meczu zdobyła M. Dąbrowska i po ostatniej syrenie wraz ze swoimi koleżankami z zespołu, kibicami oraz działaczami mogły się cieszyć z tytułu najlepszej juniorskiej drużyny w kraju.

<b>Historyczny pierwszy tytuł Mistrza Polski dla MKS PR zdobyły: Monika Maliczkiewicz, Agnieszka Szalek, Marta Dąbrowska, Magdalena Tajerle, Agnieszka Kocela, Anna Stanisławiszyn, Małgorzata Buklarewicz, Estera Rykaczewska, Sabina Kobzar, Magdalena Łoniewska, Karolina Konsur, Aleksandra Grabas, Ewelina Staszewska, Sylwia Matacz. Trenerami zespołu są: Dariusz Jarosz i Zdzisław Wąs.</b>

<b>MKS PR – MTS Żory 30:27 (13:13)</b>
<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Dąbrowska 10, Kocela 7, Kobzar 5, Buklarewicz 4, Tajerle 3, Stanisławsiszyn 1, Rykaczewska.