Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3845
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mały mundial dla żaków

Środa, 27 czerwca 2018, 9:02
Aktualizacja: 11:10
Autor: KKS
Jelenia Góra: Mały mundial dla żaków
Fot. M.H
Firma M2B CREW Jelenia Góra i Karkonoski Klub Sportowy „Jelenia Góra” zorganizowały turniej piłki nożnej żaków pod nazwą „Mini Mistrzostwa Świata dla Mini Piłkarzy.

W turnieju, który odbył się w miniony weekend, startowało 14 drużyn podzielonych na 3 grupy eliminacyjne. W pierwszym dniu, w którym rozegrano 26 spotkań wyłoniono 5 zespołów awansujących do grupy „złotej” /3 z I miejsc w grupach i 2 z najlepszym bilansem z II miejsc/, 5 zespołów do „srebrnej” /3 zespoły z II miejsc w grupach i 2 z najlepszym bilansem z III miejsc/ oraz „brązowej/pozostałe 4 drużyny/.

# W sobotnich 26 meczach strzelono 159 bramek, w kolejnych 26 spotkaniach, rozegranych w niedzielę, strzelono 110 goli.

Po dwóch dniach zmagań młodych piłkarzy /dziewcząt i chłopców/, wszystkie drużyny mogły poczuć się jak na Mistrzostwach Świata, ponieważ nagrody oraz medale wręczano na podium z cyfrą I , co oznaczało, że wszyscy są zwycięzcami. Prezes honorowy KKS: Jelenia Góra” Zbigniew Ładziński oraz naczelnik Wydziału Sportu i Edukacji Urzędu Miasta Jelenia Góra Paweł Domagała zawiesili na szyjach uczestników złote medale, a wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary.

Trenerzy wyróżnili najlepszego bramkarza turnieju, którym został zawodnik Górnika Węgliniec Szymon Tronina, najlepszym zawodnikiem został Przemysław Łuszczyk z CCC Bolesławiec.

Organizatorzy podziękowali Sławomirowi Orzechowi, prezesowi Orła Wojcieszów za okazaną pomoc przy organizacji turnieju. Słowa wdzięczności należą się także firmie Jelenia Plast z Jeleniej Góry, która ufundowała nagrody rzeczowe oraz Wojcieszowiance za zaopatrzenie drużyn w napoje chłodzące, a także firmie Decybel, Zakładom Metalowym Ładziński i DW Borowik za pomoc w organizacji imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
134
Nigdy
24%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group