Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6491
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maluchy mają salę "doświadczania świata"

Wtorek, 8 marca 2016, 7:17
Aktualizacja: Środa, 9 marca 2016, 8:05
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Maluchy mają salę "doświadczania świata"
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od kilku dni dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 przy ul. Junaków w Jeleniej Górze mogą korzystać z nowej sali „doświadczania świata”. Pieniądze na remont i wyposażenie tego miejsca zostały pozyskane podczas ubiegłorocznego koncertu „Zaczarowane Święta z Tauronem Ekoenergią S.A.” oraz dzięki wsparciu Rotary Club Jelenia Góra. Piątą już edycję tego wydarzenia zorganizowała Telewizja Dami.

- Jest to jedna z sal terapeutycznych dla dzieci z trudnościami (m.in. autyzmem, zaburzeniami równowagi czy rozróżniania kolorów, a także niedowidzących), ale służy też pozostałym naszym maluchom do pobudzania ich zmysłów – mówi Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. – Obecnie w przedszkolu mamy 160 dzieci, z czego 40 ma różnego rodzaju niepełnosprawności.

Na wydzielenie tego miejsca z sali integracji sensorycznej, a przede wszystkim wyposażenie, czekaliśmy trzy lata. Potrzebne ok. 20 tys. zł udało się pozyskać od sponsorów: Rotary Clubu Jelenia Góra oraz z koncertu zorganizowanego na rzecz naszej placówki. W odremontowanie i urządzenie pomieszczenia bardzo aktywnie włączyli się rodzice naszych dzieci, a także pracownicy przedszkola – dodaje J. Konopka.

W sali doświadczania świata największą atrakcją dla dzieci jest łóżko wodne z podstawą muzyczną i świetlną kulą zawieszoną na suficie. Spore wrażenie na przedszkolakach robią również wodne, podświetlane kolumny czy dzwonki muzyczne. Jak mówiły maluchy, czują się tu… jak w bajce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group