Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 14960
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Małolat upił się i wybił szybę wystawową

Poniedziałek, 9 lutego 2009, 10:08
Aktualizacja: 10:09
Autor: TEJO
Dwa tysiące złotych będzie musiał zapłacić właściciel dyskontu spożywczego, którego witryna została wybita przez 16–letniego, pijanego przestępcę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 lutego. – Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wybiciu szyby wystawowej w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych .- Policjanci, którzy pojechali na zgłoszenie, potwierdzili popełnienie przestępstwa – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

W okolicy sklepu nikogo nie było. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Nieopodal zauważyli chłopaka, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i po krótkiej chwili go zatrzymali.

Sprawcą okazał się 16-letni jeleniogórzanin. Chłopak był pijany. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i potwierdził, że wybił szybę kostką brukową. Wcześniej wypił kilka piw.

Wartość poniesionych strat właściciel oszacował na kwotę 2000 zł, a małolat trafi przed oblicze sądu dla nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy będziesz płacił podatek kościelny?

Oddanych
głosów
944
Tak
19%
Nie
81%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak czytanie zmienia mózg?
Rozmowy Jelonki
Miliardy dla Polski z SAFE
 
Aktualności
Stawy Podgórzyńskie zimą też zachwycają
 
Aktualności
Poraniony Las w Janowicach Wielkich
 
Karkonosze
Zgubieni w śniegu i wietrze. Trudna akcja ratunkowa na Śnieżce
 
Aktualności
Najlepszy Jeleniogórzanin na królewskim dystansie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group