Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3656
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GORA: Mało mocy w potędze

Sobota, 29 maja 2010, 14:40
Aktualizacja: 22:09
Autor: Gabi
JELENIA GORA: Mało mocy w potędze
Fot. Gabi
Wczoraj, w drugim dniu Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA zaprezentował się, między innymi, niemiecki zespół Macht ohne Bűhne. W wolnym tłumaczeniu nazwa zespołu brzmi: potęga bez sceny.

We wczorajszym przedstawieniu „Ostatni promień światła” na motywach Marco Balianiego ta potęga była nieco bez mocy. Bohaterowie: Rocco, który poszukuje pracy w fabryce, i Estella spotykają się w bliżej nieokreślonym miejscu przy ostatniej latarni ulicznej. Dziewczyna wzywa na pomoc Anioły, które mogłyby pomóc jej znaleźć zatrudnienie. Po jakimś czasie Rocco i Estelli udaje się porozumieć. – Zwykły kontener na śmieci staje się miejscem spotkania dwóch dusz i pasem startowym do lotu marzeń o pracy – napisali organizatorzy o tej sztuce, której przekaz nie był w pełni przekonujący.

Na zakończenie drugiego dnia PESTKI w Klubie Kwadrat wystąpił jeleniogórski zespół Microexpressions W skład grupy wchodzą: Michał Stambulski (wokal, gitara, elektronika) i Szymon Szczęśniak ( perkusja, elektronika).

Grają muzykę nawiązującą do takich gatunków jak indie, synthpop, postpunk, elektronika czy ambient. Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Swoją awangardową muzyką świetnie wpisał się w ideę Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA.

Szczegółowy program imprezy - w zakładce: temat tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group