Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6184
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali studenci po inauguracji

Sobota, 11 listopada 2017, 8:22
Aktualizacja: Niedziela, 12 listopada 2017, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mali studenci po inauguracji
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 8 w Jeleniej Górze a Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą zaowocowała powołaniem do życia Uniwersytetu Dziecięcego, który wczoraj (10.11) miał swoją uroczystą inaugurację. Mali studenci, niczym starsi koledzy i koleżanki z KPSW – złożyli ślubowanie i odebrali indeksy.

Uroczystość rozpoczęła się od hymnu narodowego, a także pieśni Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze. Po powitaniu gości i wystąpieniach przyszedł czas na ślubowanie i uroczyste wręczenie indeksów. Nie mogło też zabraknąć wykładu inauguracyjnego, a części artystycznej w wykonaniu studentów oraz uczniów SP 8. W związku z Dniem Niepodległości odśpiewano pieśni patriotyczne.

- Uniwersytet Dziecięcy – Twórczy Odkrywcy to piękna inicjatywa – stwierdziła Maria Silbert-Salabura, dyrektor SP 8. Do grona małych studentów wybrano 52 najzdolniejszych uczniów „Ósemki” - będą oni uczestniczyć w zajęciach, wykładach, ćwiczeniach, warsztatach i wycieczkach, organizowanych głównie na terenie KPSW. - Mają one na celu rozwijanie kreatywności u dzieci, rozbudzanie talentów – podkreśliła dyrektorka podstawówki. Organizatorzy przekonują, że forma zajęć przede wszystkim musi być ciekawa dla dzieci.

- Jest potencjał w tych dzieciach i nasza szkoła na stałe wpisała się w naszą lokalną rzeczywistość – powiedział prof. dr hab. Marian Ursel, rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, który ma nadzieję, że w przyszłości uczestnicy Unwersytetu Dziecięcego będą studiować właśnie na tej uczelni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group