Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6099
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mali melomani zakończyli rok akademicki w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 7:25
Aktualizacja: Wtorek, 4 czerwca 2013, 7:22
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Wielka Dama czyli Gama – to tytuł ostatniego koncertu w roku akademickim Akademii Młodego Melomana. W ciągu roku najmłodsi w jeleniogórskiej filharmonii poznawali litery muzycznego alfabetu, dowiadując się np. co oznacza forte, jak śpiewa się a capella, do czego służy bemol oraz jak brzmi wesoły dur i smutny moll.
Kolejne lekcje prowadzili profesorowie Nutka i Basik, czyli Dominika Łukasiewicz i Jacek Paruszyński, którym pomagał Bajkowy Teatr z SP nr 2 w Jeleniej Górze pod kierownictwem Beaty Kozyry.

Na zakończenie roku mali melomani jeszcze raz przypomnieli sobie wszystkie litery muzycznego alfabetu i związane z nimi pojęcia, jak np.: C jak cisza, która potrafi pięknie zabrzmieć, E jak energia, bez której nie słychać gitary elektrycznej czy A jak arie operowe. Na finał młodzi studenci wraz z prowadzącymi odtańczyli na scenie specjalny taniec, a wśród najpilniejszych słuchaczy rozlosowane zostały niezwykle atrakcyjne nagrody.

– Dzieci nauczyły się bardzo dużo, co widać po dzisiejszym poranku, bo zapamiętały większość pojęć muzycznych, które były wprowadzana w trakcie roku. Przez cały rok wszyscy bawiliśmy się fantastycznie. Frekwencja również dopisała – jesteśmy bardzo szczęśliwi i dziękujemy zarówno małym, jak i dużym słuchaczom Akademii i zapraszamy na kolejny rok akademicki – mówi Jacek Paruszyński, prowadzący Niedzielne Poranki Muzyczne.

Na wakacje prowadzący życzyli młodym melomanom oczywiście dużo słońca. – I dużo dziecka w dzieciach, niech odpoczywają, zrelaksują się, wyszaleją i wrócą do nas we wrześniu – dodaje ze śmiechem Jacek Paruszyński.

–Takie spotkanie z muzyką jest niezwykle ważne dla małego dziecka. Dziecko zupełnie inaczej się rozwija – mówi Martyna Stefańczuk, mama Amelki. – Dzięki porankom spędzamy czas inaczej niż w domu, bardzo przyjemnie i twórczo. Córeczka poprzez taką zabawową formę bardzo dobrze uczy się nowych rzeczy – dodaje pani Barbara, mama 3-letniej Oli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 3-06-2013 12:23
świetna impreza dla dzieciaków! nie możemy już doczekać się września!
~urszula 4-06-2013 7:17
Kolejny raz doskonały pomysł i inicjatywa BRAWO
~Mama . 4-06-2013 13:21
Gratuluje fantastycznej imprezy dla naszych dzieci. Organizatorom i prowadzącym poranki życzę udanych wakacji. Gratuluje i do zobaczenia we wrześniu.
~ 28-06-2013 4:39
Fajnie, tylko nazwa i tytuł mylący bo to MŁODZI melomani, a nie MALImelomani.pl :) Pod tą nazwą działa specjalny muzyczny projekt i na warsztaty tam jade ale jest to nagrodzony projekt z muzyką dla niemowlaków i dzieci do lat 4 :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group