Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5646
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali melomani zakończyli rok akademicki w filharmonii

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 7:25
Aktualizacja: Wtorek, 4 czerwca 2013, 7:22
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Mali melomani zakończyli rok akademicki w filharmonii
Fot. Mestra
Wielka Dama czyli Gama – to tytuł ostatniego koncertu w roku akademickim Akademii Młodego Melomana. W ciągu roku najmłodsi w jeleniogórskiej filharmonii poznawali litery muzycznego alfabetu, dowiadując się np. co oznacza forte, jak śpiewa się a capella, do czego służy bemol oraz jak brzmi wesoły dur i smutny moll.
Kolejne lekcje prowadzili profesorowie Nutka i Basik, czyli Dominika Łukasiewicz i Jacek Paruszyński, którym pomagał Bajkowy Teatr z SP nr 2 w Jeleniej Górze pod kierownictwem Beaty Kozyry.

Na zakończenie roku mali melomani jeszcze raz przypomnieli sobie wszystkie litery muzycznego alfabetu i związane z nimi pojęcia, jak np.: C jak cisza, która potrafi pięknie zabrzmieć, E jak energia, bez której nie słychać gitary elektrycznej czy A jak arie operowe. Na finał młodzi studenci wraz z prowadzącymi odtańczyli na scenie specjalny taniec, a wśród najpilniejszych słuchaczy rozlosowane zostały niezwykle atrakcyjne nagrody.

– Dzieci nauczyły się bardzo dużo, co widać po dzisiejszym poranku, bo zapamiętały większość pojęć muzycznych, które były wprowadzana w trakcie roku. Przez cały rok wszyscy bawiliśmy się fantastycznie. Frekwencja również dopisała – jesteśmy bardzo szczęśliwi i dziękujemy zarówno małym, jak i dużym słuchaczom Akademii i zapraszamy na kolejny rok akademicki – mówi Jacek Paruszyński, prowadzący Niedzielne Poranki Muzyczne.

Na wakacje prowadzący życzyli młodym melomanom oczywiście dużo słońca. – I dużo dziecka w dzieciach, niech odpoczywają, zrelaksują się, wyszaleją i wrócą do nas we wrześniu – dodaje ze śmiechem Jacek Paruszyński.

–Takie spotkanie z muzyką jest niezwykle ważne dla małego dziecka. Dziecko zupełnie inaczej się rozwija – mówi Martyna Stefańczuk, mama Amelki. – Dzięki porankom spędzamy czas inaczej niż w domu, bardzo przyjemnie i twórczo. Córeczka poprzez taką zabawową formę bardzo dobrze uczy się nowych rzeczy – dodaje pani Barbara, mama 3-letniej Oli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group