Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7679
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Małgorzata Skorupa – mistrzyni mody z naszego regionu

Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 9:46
Aktualizacja: 9:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Małgorzata Skorupa – mistrzyni mody z naszego regionu
Fot. .....
Ciepliczanka, Małgorzata Skorupa, została zwyciężczynią III edycji konkursu mody Fashion Designer Awards i Małgorzata odebrała też nagrodę finałową – 10 tys. zł, które planuje przeznaczyć na swoją nową kolekcję. Ale to nie wszystkie bonusy związane z sukcesem.

Laureatka w nagrodę w lipcu wyjedzie do Centrum Stylu Citroena w Paryżu, we wrześniu do atelier Ricardo Preto w Lizbonie wraz z udziałem Lizbońskim Fashion Week. Małgorzata Skorupa ma 23 lata, urodziła się i wychowała w Cieplicach. W 2007 roku ukończyła liceum im. C.K. Norwida. Od 2008 roku wyjechała do Warszawy, gdzie uczyła się w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, którą ukończyła w marcu br. odbierając dyplom z oceną bardzo dobrą. Jest też finalistką międzynarodowego konkursu Habitus Baltija.

- Gdy odczytano werdykt byłam w szoku. Naprawdę się nie spodziewałam. W finale było sporo bardzo dobrych kolekcji, w tym moich kolegów. Dopiero dziś do mnie powoli dociera, że jury wybrało właśnie mnie. Już nie mogę doczekać się stażu u Ricardo, a po powrocie zabieram się za moją nową kolekcję – mówiła dla Fashion Designer Awards Małgorzata Skorupa.

Małgorzata Skorupa została zwyciężczynią III edycji konkursu Fashion Designer Awards decyzją Jury, w którym m.in. zasiadali Maciej Zień, Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Lidia Popiel i honorowy przewodniczący Jury - portugalski projektant Ricardo Preto.
Drugie miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Bajer, a trzecie - Eliza Borkowska. Maciej Zień, stażem w swoim Atelier w Warszawie, wyróżnił Elizę Borkowską. Magazyn Viva Moda stażem w redakcji wyróżniła jedynego mężczyznę w gronie finałowym - Macieja Trzmiela.

- To była bardzo mocna edycja, jestem dumna, z jaką pasją młodzi projektanci przygotowali swoje kolekcje finałowe, dlatego dla mnie oni wszyscy byli zwycięzcami - podkreślała organizatorka i pomysłodawczyni projektu Joanna Sokołowska-Pronobis.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group