Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10475
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska o Jeleniej Górze i słabnącej PO

Wtorek, 25 czerwca 2013, 8:12
Aktualizacja: 8:17
Autor: Mea
Jelenia Góra: Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska o Jeleniej Górze i słabnącej PO
Fot. Mea
Podczas wczorajszej (24.06.) konferencji w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej posłanka Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska mówiła o problemach Jeleniej Góry oraz o planach wyborczych partii.

Posłanka podsumowała konferencję „Rozwój gospodarczy i społeczny regionu jeleniogórskiego – szanse, problemy, priorytety” zorganizowaną przez Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego w jeleniogórskim oddziale Uniwersytety Ekonomicznego. – Koniecznie trzeba poprawić komunikację z Jelenią Górą, a konkretnie należy wybudować łącznik z trasą S3, czyli z okolic Bolkowa – zaznaczyła posłanka.

Kolejną sprawą był problem z nierównymi wynagrodzeniami w stosunku do innych miast. – Na konferencji mówiono o niższych zarobkach w tych samych zawodach w stosunku do innych miast. Za wykonanie tej samej pracy w regionie jeleniogórskim pracownicy otrzymują nawet o połowę mniej, niż w okolicznych regionach. Jest zbyt mało inwestycji w mieście, dlatego młodzież nie może znaleźć pracy i ucieka z miasta. Ponadto trzeba usprawnić systemy w urzędzie pracy, by był skuteczniejszy i przekwalifikowywał bezrobotnych na potrzebne zawody – dodała.

Planowane są kolejne konferencje, które mają pomóc znaleźć sposób na rozwój regionu jeleniogórskiego. – Żałujemy, że tak mało przedsiębiorców przybyło na ostatnią konferencję, a przecież kontakt uczniów z potencjalnymi pracodawcami jest bardzo ważny. Trzeba kształcić młodzież w zawodach potrzebnych w naszym mieście. Dlatego po wakacjach odbędą się kolejne tematyczne spotkania - podkreślał Piotr Paczóski, przewodniczący rady powiatowej SLD w Jeleniej Górze.

Nie zabrakło komentarza do ogólnopolskiej sytuacji politycznej partii rządzącej. - Platforma słabnie, co do tego nie ma wątpliwości. Świadczą o tym roszady na stanowiskach prezydenckich m.in. w Elblągu, gdzie w pierwszej turze wyborów wygrał PiS oraz ataki na prezydent Warszawy, która jest również z PO. Niepotrzebnie też partia ta uderzyła w sądownictwo powiatowe, co moim zdaniem jest brakiem szacunku do mieszkańców mniejszych miejscowości np. Lwówka Śląskiego. Nadal nie ma też uporządkowanej sytuacji z samolotami rządowymi, które powinny być najbezpieczniejsze w kraju. Polska ośmiesza się, gdy Prezydent RP leci na spotkanie za oceanem samolotem rejsowym. Zakup samolotów i zatrudnienie fachowców jest nieuniknione – mówiła Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

- Chcemy wykorzystać słabość PO i stworzyć m.in. w Jeleniej Górze grupę kandydatów-fachowców do Rady Miasta i na prezydenta, którzy będą znali się na problemach miasta i jego funkcjonowaniu. Listę ogłosimy jeszcze w tym roku. Osobiście liczę na większą aktywność kobiet, bo na kongresie kobiet w Azji widziałam ich wielką pracę i siłę w zmienianiu otaczającego ich świata – zaznaczyła posłanka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
782
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group