Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9256
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Małgorzata Plata na czele młodzieżowej rady miasta

Wtorek, 10 lutego 2009, 17:05
Aktualizacja: Środa, 11 lutego 2009, 11:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Małgorzata Plata na czele młodzieżowej rady miasta
Fot. TEJO
Uczennica Zespołu Szkół Elektronicznych została dziś w drugiej turze głosowania wybrana na szefową młodych radnych, którzy na pierwszym historycznym posiedzeniu zebrali się w ratuszu. – Oczekujemy, że wreszcie będziemy mieli jakiś głos w sprawach dotyczących młodzieży w Jeleniej Górze – powiedzieli nam Wojciech Alfawicki i Miłosz Bobrowski, radni MRM.

Wybór szefa MRM nie był łatwy. Zgłosiło się kilku chętnych, którzy – w dwóch zdaniach – zachęcili do głosowania na siebie. W pierwszej turze starli się, między innymi, najpoważniejsi kandydaci na fotel przewodniczącego rady: Maciej Pawlik z ZSO nr 1 im. Żeromskiego oraz Kamil Radomski z ZSO nr 2 im. Norwida. Ten pierwszy przepadł w pierwszym podejściu. Do drugiej tury przeszedł K. Radomski oraz Małgorzata Plata z Zespołu Szkół Elektronicznych, która do rady weszła w styczniu, po dodatkowym głosowaniu w jej szkole.

Kiedy wszyscy byli niemal pewni, że przewodniczącym rady zostanie właśnie Kamil Radomski, któremu na pewno kibicowała obecna na sali dyrektorka „Norwida” Jadwiga Dąbrowska, ku ogólnemu zaskoczeniu ogłoszono, że wygrała Małgorzata Plata!

Sama nowa przewodnicząca nie mogła uwierzyć, że została szefową MRM. – Absolutnie się tego nie spodziewałam. Zgłosiłam swoją kandydaturę, choć wcześniej nie miałam takiego zamiaru – powiedziała nam Małgorzata. Podkreśliła, że swoją pracę w radzie chce oprzeć głównie na działaniu, a nie na obiecywaniu.

Części obrad przysłuchiwał się Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, który życzył młodym radnym dobrej pracy dla dobra młodzieży oraz miasta. – Widać, że młodzi samorządowcy mają chęć do działania, skoro zgłosiło się ich aż tylu do pełnienia funkcji przewodniczącego – powiedział zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

– Będziecie organem doradczym dla „dorosłych” radnych. Wasza obecność tutaj to nie tylko zaszczyt, ale i obowiązek – mówił przewodniczący rady miejskiej Hubert Papaj. Dodał, że młodym radnym zostaną także przedstawione do opiniowania projekty finansowe dotyczące jeleniogórskiej młodzieży.

Młodzi radni złożyli także ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz drobne upominki od jeleniogórskiej rady miejskiej. Musieli podpisać także listę obecności. Liczebność młodych samorządowców skurczyła się, bo na początku posiedzenia jedna z radnych złożyła mandat. W sumie w posiedzeniu wzięły udział 33 osoby.

Skomplikował się wybór wiceprzewodniczących. Młodzi radni wybrali tylko dwie osoby (w tym Sonię Szewczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych). Sprawę wskazania trzeciego "wice" oraz komisji stałych przełożono na następne posiedzenie sesji MRM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
362
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group