Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5708
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Malabar hitem na wielki jubileusz

Czwartek, 6 marca 2008, 21:39
Aktualizacja: Piątek, 7 marca 2008, 9:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Malabar hitem na wielki jubileusz
Fot. TEJO
Setki jeleniogórzan uczestniczyły w czwartek wieczorem w inauguracji obchodów 900–lecia powstania Jeleniej Góry. Atrakcją był występ francuskiego teatru ulicznego Malabar, który spotkał się z entuzjazmem przybyłych jeleniogórzan i gości.

Francuzi pokazali „kawał” dobrej sztuki ulicy angażując do onirycznego korowodu śródmiejskim traktem publiczność, która aktywnie podziwiała spektakl. Ulicami 1 Maja i Konopnickiej wśród tłumu widzów, w tym wielu fotografujących - „żeglowała” biała łódź z postaciami odzianymi w białe szaty.

Jej załoga muzykowała. Szczudlarze ze skrzydłami przecierali szlak i rozbawiali publiczność. Do tego sporo akrobacji i gry świateł: sztucznych ogni, petard i kolorowych dymów. Francuzi zatrzymywali się przy kamienicach i próbowali rozmawiać z mieszkańcami, którzy spektlakl podziwiali z okien. Błyskały flesze. Rozlegały się oklaski.

Korowód doszedł do placu Ratuszowego, gdzie na scenie – na oczach tłumu odegrano sztukę „Les voyages des Aquareves”. Był także imponujący pokaz sztucznych ogni, które można było podziwiać z wielu punktów w mieście. Wszystko w rytmie różnej muzyki – od zupełnie nieznanej po słynne przeboje z filmów.
Po spektaklu prezydent Marek Obrębalski oraz wicepremier Grzegorz Schetyna oficjalnie ogłosili początek obchodów 900-lecia Jeleniej Góry.

Cały teren śródmieścia już od popołudnia był dokładnie patrolowany przez straż miejską i policję. Ale funkcjonariusze nie mieli powodów do interwencji, bo przybyli zachowywali się bradzo spokojnie.

Czy dobry początek obchodów jubileuszu wróży udaną dalszą część? Przekonamy się już wkrótce. A Państwa zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych reporterów z wydarzenia, która na długo pozostanie w pamięci tych, którzy widzieli je na własne oczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group