Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5948
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Maja Włoszczowska rowerową twarzą Jeleniej Góry

Czwartek, 12 marca 2009, 12:38
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2009, 10:19
Autor: ah
JELENIA GÓRA: Maja Włoszczowska rowerową twarzą Jeleniej Góry
Fot. TEJO
Stolica Karkonoszy będzie słynęła rowerami i to tu będzie najwięcej imprez dla cyklistów w Polsce – zapowiedział dziś na konferencji prasowej zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, obok którego siedziała Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu. Kampania promocyjna rowerowego miasta ma kosztować pół miliona złotych.

– Maja Włoszczowska zgodziła się użyczyć swojego wizerunku do promocji miasta – podkreśliła Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału promocji i informacji. Twarz srebrnej medalistki olimpijskiej pojawi się na billboardach, stronach internetowych oraz w jednej z ogólnopolskich gazet. Wszystko po to, aby rozsławić Jelenią Górę jako miasto przyjazne cyklistom i zaprosić rzeszę rowerzystów na cykl imprez.
Pragnieniem Włoszczowskiej jest także organizacja w Jeleniej Górze zawodów o Puchar Świata. – Myślę, że jest to do zrealizowania – powiedziała kolarka.

– Nie możemy nazwać się rowerową stolicą Polski, bo to miano już zostało zarezerwowane przez inne miasto – mówił Jerzy Łużniak. – Ale na pewno możemy wypromować Jelenią Górę jako ośrodek, w którym dla rowerzystów organizuje się najwięcej imprez – dodał.

Maja Włoszczowska już dziś zaprosiła miłośników rowerów na „Jelenia Góra Maja Włoszczowska XV Race”. Będzie to zaplanowany na 9 maja wyścig rowerowy MTB na pętli o długości 4,5 kilometra zorganizowany w Sobieszowie, w okolicach Zamku Chojnik. – Jestem już po rozmowach w Karkonoskim Parku Narodowym, dotyczących przebiegu trasy – powiedziała wicemistrzyni olimpijska. – 10 maja zapraszam wszystkich na rowerowy spacer po mieście, w którym też będę uczestniczyła – dodała.

Podczas konferencji mówiono też o innych imprezach, dzięki którym do Jeleniej Góry przyjadą – jak szacują organizatorzy – tysiące miłośników cyklizmu z całej Polski, Europy, a nawet świata. Maciej Grabek zachwalał ośmiodniową imprezę pod nazwą „Jelenia Góra – rowerowa kraina”. Odbędzie się ona w dniach od 7 do 14 czerwca, a główną atrakcją będzie Bike Maraton 2009. Areną rowerowej krainy będą Jelenia Góra, Cieplice i okolice Chojnika. Już zgłosiło się ponad 600 osób.

Dariusz Maląg zapowiedział też cykliczną imprezę „II Światowe Dni Roweru” nieco w innym wydaniu niż rok temu. Wielka parada rowerowa po raz pierwszy odbędzie się na trasie: Jelenia Góra – Cieplice 23 sierpnia. – Mamy złe doświadczenia z pogodą na Górze Szybowcowej – tłumaczył Dariusz Maląg. W Cieplicach odbędzie się także pokaz Dirt Jump. Wszystko w pięknej scenerii placu Piastowskiego i Pałacu Schaffgotschów.

Zbigniew Leszek z Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego zaproponował rajd śladami linii tramwajowej, który odbędzie się już 29 kwietnia. Zapowiedziano także "Pętlę Karkonosko-Izerską" - jedyny w Polsce wyścig kolarski organizowany na zasadach OS-ów (26 lipca 2009).

Miasto, aby upowszechnić Jelenią Górę jako miasto przyjazne rowerzystom, zamierza wydać wspólnie z jedną z ogólnopolskich gazet dodatek dla cyklistów pod nazwą Rowerownik. Będzie też kampania billboardowa oraz realizowane w Jeleniej Górze programy telewizyjne: „Dzień Dobry TVN” oraz – być może „Kawa czy herbata” TVP1. W sumie rowerowa kampania Jeleniej Góry ma kosztować 500 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group