Czytających: 14901

Podgórzyn-Borowice: Maja najszybsza wśród kobiet na Górskich Mistrzostwach Polski

Niedziela, 11 lipca 2010, 16:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lipca 2010, 14:00
Autor: arec
Po srebrnym medalu zdobytym na Mistrzostwach Europy w Hajfie, Maja Włoszczowska przyjechała w rodzinne strony, aby rywalizować w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym.

Tak jak przed dwoma laty Maja wygrała rywalizację w kategorii open Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym „Podgórzyn-Borowice”. Wyścig toczył się w ponad 30-stopniowym upale, co po startach w Izraelu nie mogło być przeszkodą dla utytułowanej zawodniczki. Maja wyprzedziła o 26 sekund koleżankę z CCC Polkowice – Paulę Gorycką, która była najszybsza wśród orliczek. Trzecia lokata przypadła w udziale Paulinie Brzeźnej z Red Sun Cycling Team.

W rywalizacji orliczek za Paulą Gorycką uplasowała się Katarzyna Solus-Miśkowicz z Dek Meble Cyklo Korona Kielce. Trzecia była Paulina Cywiańska z ALKS Stal Ocetix Grudziądz.

Wśród juniorek najszybsza była Monika Żur z KS Luboń Skomielna Biała, która uzyskała czas 1:46:55. Druga na mecie ze stratą 2minut i 37 sekund upojawiła się Monika Kopińska z LKK Styropol Warmia Biskupiec. Trzecia była Daria Fabiszak z KK Kross Ziemia Darłowska.

Najszybszą juniorką młodszą okazała się Katarzyna Kirschenstein z KK Aljot Kenda Ziemia Darłowska, która była minimalnie szybsza od Katarzyny Niewiadomej z WLKS Krakus-BBC Czaja. Trzecie miejsce na podium zajęła Kinga Sowa z FML Poltino Azalia Brzoza Królewska. Dziesiąta była Joanna Dubieniecka z MGLKS Kwisa Lubań Śląski, a 25 Karolina Cierluk z Lechii Piechowice.

Wśród panów, rywalizujących w kategorii elita, jako pierwsi na mecie pojawili się dwaj koledzu klubowi z Mróz Active Jet: Marek Rutkiewicz i Paweł Cieślik. Trzeci był Radosław Romanik z DHL Author. W rywalizacji orlików zwyciężył Paweł Poljański z Kellys Cartusia Kartuzy. Drugie miejsce na podium, ze stratą 2 minut i 56 sekund, zajął Piotr Gawroński z TKK Pacific Toruń, a trzeci był Adrian Honkisz z CCC Polsat Polkowice. Artur Miazga z Lechii Piechowice ukończył wyścig na miejscu 26.