Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5629
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maciej Świrski („szczurbiurowy”) w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 września 2014, 8:53
Aktualizacja: Środa, 24 września 2014, 8:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Wczoraj (22.09.) na zaproszenie posłanki Marzeny Machałek odbyły się dwa spotkania z Maciejem Świrskim – blogerem, pisarzem, dziennikarzem. Zarówno w biurze poselskim posłanki Prawa i Sprawiedliwości, jak i w jeleniogórskiej siedzibie Solidarności "szczurbiurowy" opowiadał o potrzebie walki o godność Polski i Polaków.

- Od 1994 roku zaczęto mówić o Niemcach jako ofiarach II Wojny Światowej. Dwóch SS-manów rozpowszechniało wtedy informacje o "polskich obozach koncentracyjnych" - mówił do zgromadzonych Maciej Świrski. Przybyły gość przekonywał, że NATO nie pomoże nam w razie wrogiej interwencji zbrojnej. - Art. 5 nie zadziała jeśli świat będzie traktował Polaków jako nazistów - tłumaczył.

Świrski uważa, że mamy duże szanse obronić dobre imię Polski, ale by tego dokonać musimy dbać o pamięć historyczną tak, jak to robił Lech Kaczyński.
- Młody człowiek ma głód prawdy, a nasza historia przebija się przez propagandę. Musimy dać im narzędzia do walki - mówił . - Wczorajszy mecz (finał mistrzostw świata w siatkówce – dop. red.) pokazał, że jest odrodzenie patriotyzmu - dodał.

W jaki sposób można walczyć o pamięć historyczną? - Elementem walki nie jest tylko pisanie listów, protesty, ale też działania prawne - stwierdził Maciej Świrski, który dodał, że potrzebne jest szkolenie sędziów, którzy jego zdaniem nie znają historii.

Zaproszony przez posłankę Machałek bloger uważa, że naród nie przepracował traumy wojennej, lęk się oswaja i wyznają zasadę, że "lepiej nic nie robić, żeby nie było gorzej". Świrski mówił też o straszeniu PiS-em przez nieprzychylne media. Mówi się, że jeśli PiS dojdzie do władzy, to będzie wojna - cytował dodając, że spotkanie ma charakter roboczy, z którego uczestnicy mają wyjść z refleksją, dyskusją.

Jak wstąpić do Reduty Dobrego Imienia? Na stronie www.reduta-dobrego-imienia.pl znajduje się formularz, który należy wypełnić. Organizację społeczną można wspierać przez wpłacanie datków, a także informować o zniesławieniach w internecie czy brać udział w demonstracjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jakitaki 23-09-2014 9:15
...bełkot... tak można skwitować to wystąpienie. Ileż można słuchać o martyrologii , męczeństwie , poświęceniu i walce. Z kim ci ludzie chcą walczyć, przeciwko komu? Szkoda czasu na słuchanie i czytanie takich wywodów.
~ciekawe 23-09-2014 9:37
o aktywiści będą szkolić sędziów bardzo mądre, czy to będzie coś więcej niż kurs historii prawa i państwa Polski i świata, co sędziowie wkuwają na studiach praw.? czy trenerzy będą mieli większa wiedze na te tematy od sędziów po takim kursie?
~tyaaaaa 23-09-2014 9:58
kolejne banialuki prawdziwych polakow ..ile jeszcze??? !!!!!!!!!
~Łapa Bozi 23-09-2014 13:59
Machałkowa na tle swoich aktywnych pryncypałów wypada blado. Musi więc coś zmajstrować, żeby było o niej głośno. Rydzyk nie ruszy tłustego bebecha żeby ją wspomóc, musi zatem ściągać byle kogo - byle zechciał. Nie znam kolesia - nie słyszałem nawet nigdy o nim i po ilości wpisów widzę, że prawie NIKT go nie zna. No ale Polaków wystarczy postraszyć (PISIA METODA NA ROBIENIE SMRODA) postraszyć, że nadchodzi PUCIN, a porobią się w pantalony i natychmiast odwrócą od dotychczasowych przyjaciół. No i na tym tle blądkoafiura Machałkowej będzie błyszczała jak złoty pierścionek w szambie. Sorybejbi, ale po plaskatych zachowaniach i wypowiedziach w rydzykowym radyju, straciłem jakikolwiek szacunek do tej osoby. Na takowy trzeba sobie zasłużyć bowiem. Kurza twarz.
~ 23-09-2014 20:02
Kichanie po ścianie , krótko o wysiłku organizatorki i prowadzącym spotkanie no i niebywałe tłumy , chyba z sześć osób !!
~fan sekty po 23-09-2014 21:13
Jak wynika z badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie o niskim stopniu inteligencji, nie potrafiący samodzielnie dokonywać a...lizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie umieją uzasadnić swego stanowiska wyborczego. Podobnie dominująca obecnie w Polsce inteligencja wspierająca PO, to zazwyczaj osoby dobrze wykształcone od strony wykonywanego zawodu, natomiast nie są wykształceni i mają wielkie niedobory od strony etyczno ? mo...lnej. Bardzo często brak im też elementarnych atrybutów honoru. Obecnie zarówno mo...lność, etyka jak i honor to dla nich jakaś abstrakcja, a przede wszystkim nieżyciowe pojęcia
~ 23-09-2014 21:18
A kiedy radni Mróz & Szymański zaproszą swojego guru, czyli Macierewicza?
~jakitaki 24-09-2014 8:27
@~fan sekty po , przez twój jakże lotny wywód, zrozumiałem wreszcie kim są zwolennicy PIS. Są całkowitym przeciwieństwem... czyli zazwyczaj niewykształconym zbiorowiskiem indywidualistów, odpornych na propagandę, zajmujących się wszystkim, tylko nie pracą. Jednym słowem: ciemnogród.
~rapidarsepon 24-09-2014 19:27
Brawa dla Pani Machałek za kolejną celną inicjatywę! POkurcze POlityczni niszczą Polskę i czas pogonić tuskokomuchów!!!1
~Bambo 26-09-2014 16:07
Kolejne ble, ble, ble....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group