Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7646
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Maciej Maleńczuk na celowniku Ryszarda Nowaka

Wtorek, 23 września 2014, 8:38
Aktualizacja: 11:58
Autor: Manu
Kraj: Maciej Maleńczuk na celowniku Ryszarda Nowaka
Fot. Archiwum Jelonki.com
Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” z siedzibą w Szklarskiej Porębie – Ryszard Nowak oskarża Macieja Maleńczuka o satanizm i nazywanie Polaków faszystami. W poniedziałek (22. 09) do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zostało wysłane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez muzyka.

Podczas jednej z rozmów w “Gazecie Wyborczej” Maciej Maleńczuk powiedział m.in., że “Polacy są tak naprawdę faszystami...”, a “w głębi duszy takiego katolika widzi hitlerowską swastę”. Wyrwane z kontekstu wypowiedzi artysty wywołały spore kontrowersje.

Zdaniem szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszarda Nowaka, Maleńczuk tymi słowami publicznie poniżył Polaków. To sprawiło, że Ryszard Nowak złożył na niego doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. – Maleńczuk mówił także, że podczas promocji swojej płyty będzie nawalał w kościół, a więc zapowiedział jakąś wielką akcję przeciwko Kościołowi Katolickiemu – twierdzi szef OKOpSiP.

Maciej Maleńczuk odniósł się do tych oskarżeń na swoim Fanpage'u na Facebooku i oświadczył, że “jest patriotą i kocha swój kraj”. Przeprosił “wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego słowami, a są uczciwymi ludźmi, tolerancyjnymi, przyjaznymi, szanującymi i ceniącymi odmienność”.

- Postawę moją należy oceniać poprzez całokształt mojej działalności, nie zaś przez wyrwane z kontekstu zdania - czytamy w oświadczeniu Macieja Maleńczuka, który pisze, że nie nawołuje do faszyzmu, a wręcz przeciwnie - piętnuje.

Maciej Maleńczuk nie jest pierwszą znaną osobą, której szef OKOpSiP ze Szklarskiej Poręby zarzucił obrazę uczuć religijnych. Wcześniej na liście oskarżonych znaleźli się m.in.: Adam Darski - lider gdańskiego zespołu Behemoth, piosenkarka Dorota Rabczewskia - bardziej znana jako Doda, muzyk Czesław Mozil.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group