Zalogowanych: 18

Dziwiszów: Łysogórki finiszowały

Środa, 28 września 2011, 14:21
Aktualizacja: 14:23
Finał Łysogórek MTB 2011 został rozegrany 25 września przy pięknej pogodzie. Po raz piąty gościliśmy na Łysej Górze rowerowych zapaleńców. Odbyła się kolejna sympatyczna impreza, integrująca kolarzy i nie tylko – nie brakowało bowiem kibiców, w Góry Kaczawskie przyjeżdżają miłośnicy kolarstwa całymi rodzinami.

Łysogórki istnieją wiele lat (od 2002 roku). Właśnie w niedzielę dobiegła końca ta popularna w Kotlinie Jeleniogórskiej seria zawodów. Pięć wyścigów cross-country za nami. Przez całe lato na starcie gromadzili się zawodnicy z Jeleniej Góry i innych miast dolnośląskich, jak również tak odległych jak Gdańsk, Kwidzyń czy Kutno. Nie zabrakło także naszych najbliższych sąsiadów – Czechów. Wszystko co dobre - jakoś się szybko kończy. Organizatorzy już teraz zapraszają na następny – X z kolei cykl, który zorganizują w przyszłym – 2012 roku.

Na zakończenie wyniki 5 edycji: w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Marcin Kondoł, Weronika Mikołajczyk, Michał Lubieniec, Jakub Marchewka, Agnieszka Szwinta, Adrian Tyszecki, Dominika Niemiec, Łukasz Ryż, Anna Szwinta, Krzysztof Tyszecki, Maria Tyszecka i Zdzisław Pichulak. W klasyfikacji „OPEN” na pierwszym miejscu uplasowali się ex aequo: Dominika Niemiec i Agnieszka Szwinta. Przez Łysogórki przewinęło się w tym roku w poszczególnych zawodach cyklu ponad stu zawodników. Szczegółowe wyniki (także zdjęcia i film) znajdują się na stronie wyścigu - www.aesculap.karr.pl.