Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6884
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Łysogórki 2013 – pierwsza edycja już niebawem

Wtorek, 21 maja 2013, 12:07
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2013, 16:01
Autor: MDvR
Dziwiszów: Łysogórki 2013 – pierwsza edycja już niebawem
Fot. archiwum
W ostatnią niedzielę miesiąca – 26 maja w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów odbędzie się pierwsza edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki MTB 2013". Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross–country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Odbywają się one na zamkniętej pętli na terenie mikrostacji i w najbliższej okolicy.

Start pierwszej grupy wiekowej rozpoczyna się w każdych zawodach o godzinie 11:00. W zawodach mogą startować amatorzy, jak również zawodnicy z licencją. Każdy uczestnik zawodów jest zobowiązany do startu na sprawnym rowerze oraz musi mieć kask na głowie w trakcie zawodów. Zapisy odbywają się poprzez stronę - online, co najmniej na dwa dni przed każdymi zawodami do godz. 15.00. Należy podać następujące dane: imię i nazwisko; rok urodzenia; miejsce zamieszkania/klub. Zapisy również w dniu zawodów, na Łysej Górze (górna stacja przy kasach) od godziny 9.00 do 10.30. Zawodnicy w wieku poniżej 16 lat dopuszczeni są do startu wyłącznie podczas pobytu rodzica lub opiekuna prawnego w miejscu startu. Trasa przebiega leśnymi drogami i ścieżkami jak również po trawiastych terenach Mikrostacji. Długość małej pętli dla dzieci wynosi 500 m (tereny trawiaste w okolicy schroniska). Długość dużej pętli (dla pozostałych kategorii) wynosi 5 km (tereny leśne i trawiaste na terenie Mikrostacji). Na dużej pętli występują strome podjazdy i zjazdy oraz miejsca trudne technicznie. Ilość pętli do pokonania zależy od kategorii wiekowej (szczegółowe dane w regulaminie).

- Informujemy, że została utworzona nowa kategoria wiekowa w naszych zawodach, a mianowicie dzieci do lat sześciu. Będą one startowały na malutkiej, oddzielnej pętli. Nazwijmy ją - przedszkolną. Wytyczona została pomiędzy schroniskiem, górną stacją wyciągu, a trasą dla zawodników powyżej tego wieku. Szczegóły na stronie – mówi Michał Rażniewski.

Więcej informacji - filmy, archiwum 2012 oraz aktualny regulamin - www.aesculap.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group