Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5309
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Łysa śpiewaczka” w JCK – to warto zobaczyć!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 listopada 2017, 12:20
Autor: JCK
Fot. Organizator
Teatr Verbum zaprasza do Sali Nowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury na premierę spektaklu „Łysa śpiewaczka” 26 listopada (niedziela) o godz. 18:00 i 27 listopada (poniedziałek) o godz. 18:00. Wstęp wolny: bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60. Liczba miejsc ograniczona.

„Łysa śpiewaczka…” jest wynikiem warsztatów dla Superdorosłych pasjonatów teatru (50+), które prowadzone są od jesieni 2016 roku w JCK.

Spektakl jest początkiem teatralnej „drogi” grupy uczestników warsztatów. Jest próbą ukazania świeżo nabytych umiejętności „bycia” na scenie przed publicznością. Temat prezentacji nie jest łatwy, ponieważ „Łysa śpiewaczka” E. Ionesco to nurt teatru absurdu. Problem zawarty w dramacie, napisanym przed prawie 70. laty jest aktualny do dzisiaj. Tekst komedii mógł szokować powojenne mieszczańskie społeczeństwo Europy zachodniej. Pozornie absurdalne dialogi mówią jednak o czymś bardzo ważnym – o człowieku i jego relacjach. Ionesco uświadamia widzom, jacy jesteśmy samotni, nie potrafimy się porozumieć, nawet w najbliższym otoczeniu. To, że żyjemy z kimś pod jednym dachem nie oznacza, że jesteśmy razem. Bliscy a jednocześnie dalecy, tacy jesteśmy. Nie potrafimy, albo… nie chcemy się porozumieć!?!

Występują:
Pani Smith – Nina Znamienkiewicz
Pan Smith – Janusz Jachnicki
Pani Martin - Alicja Solik , Alicja Granda
Pan Martin – Andrzej Gwiaździński
Służąca Mary – Joanna Dawidowicz
Kapitan Strażaków – Krzysztof Witkowiak

Opieka artystyczna i reżyseria – Krzysztof Rogacewicz

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group