Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5849
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łużyce: trudny powrót do normalności

Wiadomości: REGION
Sobota, 14 sierpnia 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
Na zdjęciach – Leśna: sprzątanie po powodzi
Fot. Mariusz Synówka
W rejonach nawiedzonych przez powódź trwają wielkie porządki i powolny powrót do normalności. Zarwana podczas potopu droga nr 352 do Bogatyni zostanie odremontowana w ciągu dwóch tygodni. Mieszklańcy z niepokojem obserwują niebo, z którego znów pada deszcz.

– Udało się zawrócić wody Witki do koryta – poinformował nas Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski, który osobiście monitoruje sytuację na zalanych terenach. – Woda nie płynie już jezdnią, której odcinek długości 100 metrów jest całkowicie zarwany. 800 metrów rozmyły wody powodzi.

Na wspomnianym trakcie dzień i nocą trwają roboty drogowe. Zajmuje się nimi firma Budimex, która w ciągu dwóch tygodni ma odbudować zniszczoną w żywiole drogę i przywrócić dostępność komunikacyjną regionu, który wskutek żywiołu ucierpiał najmocniej. – 23 sierpnia droga na być przejezdna – mówi Jerzy Łużniak.

Bogatynia wciąż przypomina krajobraz po wojnie. Specjalna komisja kwalifikuje domy, które po zniszczeniach nadają się tylko do wyburzenia. Trwa sprzątanie zalanej części miasta. Podobnie dzieje się w innych miejscowościach nawiedzonych przez powódź, na przykład – w Leśnej.

Niestety – od kilku godzin znów pada deszcz. Nie są to opady tak intensywne, jak tydzień temu, niemniej jednak mieszkańcy z niepokojem obserwują niebo i chmury. Według niektórych prognoz meteorologów niepewna pogoda utrzyma się jeszcze do jutra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 14-08-2010 14:05
Jelonko , na którym zdjęciu widać sprzątających ? Ja widzę tylko trochę śmieci ? TO MI WYGLĄDA NA POZBYWANIE SIĘ NIEPOTRZEBNYCH RZECZY ! Pokazalibyście zdjęcia z miejsc prawdziwej tragedii o której piszecie !!!
~ja~~ 14-08-2010 15:07
Czy można dojechać do Bogatyni, jeśli tak to którędy?
~do Ja 14-08-2010 21:47
Przez Czechy lub Niemcy
~ 14-08-2010 22:50
Cała Polska stara się pomóc a nauczyciele Bogatyni i Zgorzelca jadą na wycieczkę do Włoch bawić się.Najgorsze jest to że organizatorem wycieczki jest proboszcz tamtejszej parafii i który jedzie biorąc dary dla powodzian zalanych miejscowości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group