Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9689
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Łużyce: trudny powrót do normalności

Sobota, 14 sierpnia 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
REGION: Łużyce: trudny powrót do normalności
Na zdjęciach – Leśna: sprzątanie po powodzi
Fot. Mariusz Synówka
W rejonach nawiedzonych przez powódź trwają wielkie porządki i powolny powrót do normalności. Zarwana podczas potopu droga nr 352 do Bogatyni zostanie odremontowana w ciągu dwóch tygodni. Mieszklańcy z niepokojem obserwują niebo, z którego znów pada deszcz.

– Udało się zawrócić wody Witki do koryta – poinformował nas Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski, który osobiście monitoruje sytuację na zalanych terenach. – Woda nie płynie już jezdnią, której odcinek długości 100 metrów jest całkowicie zarwany. 800 metrów rozmyły wody powodzi.

Na wspomnianym trakcie dzień i nocą trwają roboty drogowe. Zajmuje się nimi firma Budimex, która w ciągu dwóch tygodni ma odbudować zniszczoną w żywiole drogę i przywrócić dostępność komunikacyjną regionu, który wskutek żywiołu ucierpiał najmocniej. – 23 sierpnia droga na być przejezdna – mówi Jerzy Łużniak.

Bogatynia wciąż przypomina krajobraz po wojnie. Specjalna komisja kwalifikuje domy, które po zniszczeniach nadają się tylko do wyburzenia. Trwa sprzątanie zalanej części miasta. Podobnie dzieje się w innych miejscowościach nawiedzonych przez powódź, na przykład – w Leśnej.

Niestety – od kilku godzin znów pada deszcz. Nie są to opady tak intensywne, jak tydzień temu, niemniej jednak mieszkańcy z niepokojem obserwują niebo i chmury. Według niektórych prognoz meteorologów niepewna pogoda utrzyma się jeszcze do jutra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1177
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group