Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5849
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łużyce na rajdowych wirażach

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 20 października 2008, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
W dniach 17–18 października w niemieckiej miejscowości Boxberg Oberlausitz odbył się 9 Rajd. Lausitz. Impreza była rundą Rajdowych Mistrzostw Niemiec, Euro Rally Challenge (ERC) oraz Lausitz Cup.

Ze względu na regulamin, który dopuszczał do startu zawodników z licencją narodową na starcie imprezy już po raz kolejny zameldowało się wielu reprezentantów Polski. Pośród stawki 66 ekip zgłoszonych z licencją NAT-A znalazło się dwóch jeleniogórskich kierowców: Paweł Chudziński pilotowany przez Bartosza Nykiela oraz Marcin Stywryszko pilotowany przez Szymona Rosika.

Klasyfikację Rajdowych Mistrzostw Niemiec (DRM) wygrał holenderski duet Denis Kuipers / Kees Hagman (Ford Focus WRC) przed niemieckimi załogami: Peter Corazza / Roland Bauer (Mitsubishi Lancer) i Sandro Wallenwein / Pauli Zeitlhofer (Subaru Impreza WRX). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem polskim został Leszek Kuzaj (21. miejsce w klasyfikacji generalnej), który po awarii swojego Peugeota 2007 S2000 w czasie pierwszego dnia zawodów musiał skorzystać z systemu SupeRally.

Zwycięstwo w klasyfikacji zawodników z licencją narodową (NAT-A) padło łupem czeskiej załogi Jiri Tosovsky / Petr Gross (Mitsubishi Lancer), którzy na mecie wyprzedzili jadącą takim samym samochodem załogę Wolfgang Meierholtz / Detlef Schumann oraz duet Dirk Richter / Ralf Beier (Ford Escort RS Cosworth).

Paweł Chudziński wygrał klasę A8 (odpowiednik polskiej klasy A7) i zajął 25 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu natomiast Marcin Stywryszko był drugi w klasie i 29. w generalce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Zwibel 20-10-2008 12:47
Brawa dla naszych reprezentantów, gdyby jeszcze więcej sponsorów się zainteresowało może znów było by głośno o JG i naszych zawodnikach.
~fan 20-10-2008 19:49
Bardzo mi sie podobają zdjęcia fotografa T.Raczyńskiego. Kawal dobrej roboty. Pozdrawiam i zyczę powodzenia w dalszych wojażach fotograficznych. pozdrawiam
~Mama Pawła 30-10-2008 18:24
Niektórzy dążą do gwiazd-Ty dążysz do CELU.Jesteś MISTRZEM-super! GRATULACJE od całej rodzinki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group