Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11247
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ludzka twarz policjanta

Poniedziałek, 29 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 maja 2006, 10:46
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ludzka twarz policjanta
Fot. KMP
Nie tylko twardy stróż prawa, ale i osoba przyjazna, która może pomóc w wielu sytuacjach. Tak wizerunek policjanta chcą przedstawić pomysłodawcy umieszczenie dużych zdjęć dzielnicowych w miejscach przeznaczonych na reklamę.

Pierwsze fotografie wraz z danymi dzielnicowego oraz kontaktowym służbowym numerem telefonu pojawią się w poszczególnych rewirach na początku czerwca.

– To promocja policjanta pierwszego kontaktu, którym jest właśnie dzielnicowy – wyjaśnia kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Właśnie do niego ludzie mogą się zwrócić z problemami. W razie potrzeby pomoże, a jeśli nie będzie mógł, wskaże jednostkę, która udzieli wsparcia – dodaje.

Jeleniogórska policja uruchamia także specjalny adres poczty elektronicznej, dzięki któremu mieszkańcy – za pośrednictwem sieci – będą mogli zgłosić policjantom zjawiska, które ich niepokoją. To: dzielnicowi@jeleniagora.policja.gov.pl

Jak twierdzą sami dzielnicowi, w Jeleniej Górze nie ma dzielnicy, którą można by uznać za wyjątkowo spokojną. – Najczęściej zgłaszane są nam awantury domowe, bójki i inne ekscesy, ale często ludzie o kłopotach nie informują – dowiedzieliśmy się na policji.

Faktem jest, że mieszkańcy często nie znają swojego dzielnicowego. Akcja propagowania wizerunków i danych policjantów pierwszego kontaktu ma tę barierę przełamać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
914
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group