Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7733
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ludzie wielkiego serca przywrócili radość małym pacjentom

Sobota, 1 czerwca 2013, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ludzie wielkiego serca przywrócili radość małym pacjentom
Fot. Angela
Bezcenne uśmiechy na buziach chorych dzieci z jeleniogórskiego szpitala pojawiły się wczoraj (31.05) podczas zabawy zorganizowanej dla nich z okazji Dnia Dziecka. Były konkursy, tańce i prezenty. Imprezę od 24. lat organizuje oddana dzieciom całym sercem Anna Sinica, pielęgniarka.

W tym roku gry i zabawy poprowadziły animatorki z jeleniogórskiego Teatru „Mała Bajeczka”: Karolina Świder przebrana za owieczkę oraz Agnieszka Simko, która wcieliła się w rolę kangura.

- Kochamy dzieci, a gra dla nich jest naszą pasją – mówiły dziewczyny, które wystąpiły charytatywnie. – Prowadzimy razem ten teatr od kilku lat. Występujemy na wielu imprezach w mieście i regionie. Naszym głównym celem jest wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci i dzisiaj ten cel został zrealizowany. Szpital to wyjątkowe miejsce, dlatego cieszymy się, że mogłyśmy się tu pojawić – dodały.

Wśród wielu zabaw nie zabrakło tańców przy muzyce, konkursów z chustą animacyjną, skręcania balonów, wielkich bitew na balonowe miecze, przebierania w niezwykłe postacie, pląsów z pacynkami Kubusia i Prosiaczka oraz Koziołka Matołka czy szaleństw z plastikowymi kuleczkami. Organizatorka Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym, zadbała również o prezenty i słodycze, które zostały kupione z pieniędzy własnych Stowarzyszenia oraz pomocy sponsorów.

- Codziennie pracuję z dziećmi i wiem jak ważne w tych najtrudniejszych chwilach jest dla nich zapomnienie o chorobie chociaż przez chwilę – mówi Anna Sinica. – Dlatego co roku organizujemy dla nich Dzień Dziecka i Mikołaja. Radość dzieci daje siłę i moc do działania i utwierdza w przekonaniu, że warto – dodaje.

W imprezie uczestniczyła m.in. czteroletnia Lenka, która do szpitala trafiła z zapaleniem krtani spowodowanym alergią na pyłki kwiatów. Towarzyszy jej mama Ewelina.

- To piękne, że panie pielęgniarki zorganizowały taką zabawę. Dzięki temu, mimo choroby, Lenka z pewnością będzie miała miłe wspomnienia, bo bawimy się naprawdę super – mówiła Ewelina Czekaj.

Świetnie bawił się też sześcioletni Krzyś, który w szpitalu przejdzie operację wycięcia wyrostka robaczkowego.

- Na początku Krzyś bardzo płakał, że nie będzie na Dniu Dziecka w przedszkolu, ale teraz bawi się rewelacyjnie, a radość dosłownie z niego tryska – mówiła jego mama Olga Figiel.

W zabawie uczestniczyła też cała rodzina z Ostrzeszowa, która przyjechała do Karpacza na długi weekend. Jedno z dzieci upadło w hotelu i się potłukło, na szczęście nic poważnego się nie stało. Rodzina przyjechała na badania i - jak mówili Dorota i Tomasz, rodzice Mai, Kacpra i Kuby - pobyt w szpitalu będą jeszcze długo i miło wspominać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group