Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4959
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ludzie kina pilnie poszukiwani

Piątek, 8 kwietnia 2011, 8:02
Aktualizacja: 17:32
Autor: TEJO
Kinooperatorzy, bileterzy, sprzątaczki, kasjerki – wszyscy, których przeszłość wiąże się z kinami jeleniogórskimi – proszeni są o kontakt z Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Wszystko w związku zaplanowanym na listopad wydarzeniem pod roboczą nazwą Jeleniogórska Ścieżka Kinowa. Organizatorzy, czyli między innymi Książnica Karkonoska, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Archiwum Państwowe, mają zamiar zaprosić miłośników kina na projekcję pierwszych niemych filmów, które były w repertuarze początkowego okresu działania kin w mieście. Jest też plan zorganizowania koncertu muzyki filmowej.

– Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować ludziom kina, którzy do dziś pozostali anonimowi, choć to właśnie dzięki nim takie placówki działają i działały – mówi Waldemar Wilk z JCK, współorganizator wydarzenia, który czeka na zgłoszenia w siedzibie JCK przy ulicy 1 Maja 63. W związku z wydarzeniem organizatorzy ponawiają apel do mieszkańców, którzy posiadają archiwalia związane z kinami, o udostępnienie ich na okolicznościową wystawę, która ma towarzyszyć wspomnianej imprezie.

Patronem medialnym Jeleniogórskiej Ścieżki Kinowej jest tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group