Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7389
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Louvre w miniaturze w Kamiennej Górze

Poniedziałek, 15 września 2008, 13:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Louvre w miniaturze w Kamiennej Górze
Fot. Archiwum
Po latach udało się w końcu wyremontować Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego, które pod względem możliwości wystawienniczych wysuwa się na czołówkę w Jeleniogórskiem.

Porównanie z paryskim Louvrem jest oczywiście bardzo na wyrost, ale rozwiązania zastosowane w muzeum w mieście nad Zadrną pachną nowoczesnością.

Jak poinformowało Polskie Radio Wrocław najważniejsze elementy modernizacji to szklany dach nad podwórzem i odratowana przed kompletnym zdewastowaniem oficyna. – Muzeum w niczym nie przypomina zrujnowanego budynku z cieknącym dachem – to słowa dyrektorki placówki Barbary Skoczylas-Stadnik. Wyremontowane sale mają wiele możliwości aranżacyjnych.

Formalności przed remontem trwały kilka lat ze względu na zawirowania na lokalnej scenie politycznej w Kamiennej Górze. Ogłoszono pięć przetargów, poczym je anulowano. Wreszcie udało się sfinalizować roboty. Całość kosztowała sześć milionów złotych. Muzeum ruszy 26 września. – W wyremontowanym muzeum znajdzie się też miejsce na stałą prezentację "Skarbu z Dębrznika" (XV i XVI-wieczne monety) oraz znaczących zbiorów malarstwa, które do tej pory zalegały w muzealnych magazynach – podało PRW.

W Jeleniej Górze – póki co – nie zanosi się na remont i rozbudowę największego w regionie Muzeum Karkonoskiego. Przygotowywano się do tego jeszcze za czasów dyrektora Stanisława Firszta, ale – jak wiadomo – odszedł ze stanowiska. Nie wiadomo, jakie będą losy zamierzeń. W stolicy Karkonoszy większa część bezcennych zbiorów, które mogłyby być chlubą w gablotach, zalega wciąż w muzealnych magazynach z braku miejsc wystawienniczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
140
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group