Czytających: 11408

Kotlina Jeleniogórska: Lotnik wygrywa z Olimpią

Niedziela, 10 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 19:13
Wygraną pożegnali się ze swoimi kibicami piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki. W ostatniej kolejce ligi okręgowej jeżowianie pokonali na własnym boisku Olimpię Kamienna Góra 2:1 (0:0).

Mecz jak przystało na pojedynek drużyn z czołówki okręgówki (Lotnik był czwarty, a Olimpia druga) był bardzo dobrym widowiskiem. W pierwszej połowie po wyrównanym początkowym kwadransie zdecydowaną przewagę zdobyli gospodarze. Ich akcje najczęściej jednak były mało dokładne i kończyły sie na obrońcach gości. Najlepszą okazję na zdobycie prowadzenia Lotnik miał w 27 minucie, kiedy to z podania Kazimierza Hamowskiego na bramkę Olimpii uderzał Michał Zieliński. Znakomitą paradą popisał się w tej sytuacji bramkarz gości Krzysztof Cisowski, który futbolówkę zmierzającą w okienko bramki wybił na słupek, a następnie wyszła ona na rzut rożny. W 38 min. przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Michał Gołąb, jednak w jego pojedynku "sam na sam" z bramkarzem gości, górą był gracz Olimpii.

Początek drugiej połowy przypominał przebiegiem pierwsze 45 minut. Nadal więcej z gry mieli lotnicy, jednak ich akcje były nieskuteczne. W 53 min. po podaniu Jarosława Kondraciuka, z bliska w słupek uderzał Marcin Romaniak. Goście odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę Adrian Moszyka w 64 min. W 70 min. niefrasobliwość obrońców Lotnika, którzy w zamieszaniu na polu karnym nie potrafili wybić piłki wykorzystał Zbigniew Kwaśniewski i strzałem z 5 metrów wyprowadził niespodziewanie Olimpię na prowadzenie. Odpowiedź jeżowian była niemal natychmiastowa, gdyż w 72 min. wyrównująca bramkę strzelił, uderzeniem do pustej bramki Kamil Bojanowski. Zwycięskiego gola Lotnik zdobył w 78 min. Wtedy to na indywidualny rajd zdecydował się K. Bojanowski, wyłożył piłkę do stojącego przed bramką kamiennogórzan Mateusza Zawadzkiego, a ten wpakował ją do siatki. W 90 min. doszło do olbrzymiego zamieszania przed bramką gospodarzy. Goście aż trzy razy mogli zdobyć wyrównującego gola, jednak ich kolejne trzy strzały najpierw obronił bramkarz Lotnika Jarosław Raus, a następne lądowały na słupku i poprzeczce bramki jeżowian.

<b>Lotnik Jeżów Sudecki - Olimpia Kamienna Góra 2:1 (0:0)</b>
<b>Bramki:</b> Bojanowski 72 min. i Zawadzki 78 min. oraz Kwaśniewski 70 min.
<b>Lotnik:</b> Raus, Rześny, Winiarski, Hamowski, Grabski (Tupalski 89 min.), Bojanowski, Romaniak (Zawadzki 76 min.), Marciniak, Zieliński (Kondraciuk 46 min.), Gołąb (Kowiel 87 min.), Skolimowski
<b>Olimpia:</b> Cisowski, Pietrzykowski, Ciuba, Kwaśniewski, Kraszewski, Wojciechowski, Bieńkowski, Nowak, Janisz (Samek 84 min.), Jezierski, Moszyk