Zalogowanych: 13

klasa okręgowa: Lotnik nie wykorzystał szansy

Sobota, 1 października 2011, 18:39
Aktualizacja: 23:04
W 10. kolejce ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki uległ na własnym boisku Victorii Ruszów 3:4. Mimo ogromnej przewagi jeżowian w pierwszej połowie to goście po końcowym gwizdku cieszyli się z 3–punktowej zdobyczy.

Sobotnie spotkanie na stadionie przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy już w pierwszej ofensywnej akcji mieli szansę na gola, ale Jurczyk w czystej sytuacji zamiast strzelać zdecydował się na (niecelne) podanie. W 13. minucie po prostym błędzie obrońcy Lotnika, który podał przeciwnikowi piłkę, goście objęli niespodziewane prowadzenie. Strzelcem gola był Żelazek. W dalszej części gry ruszowianie całą jedenastką bronili się na własnej połowie, ale zawodnicy Lotnika zdołali udokumentować przewagę zdobywając dwa gole autorstwa Macura. W obu sytuacjach Macur zdobywał bramki po strzałach głową.

Gdy wydawało się, że podopieczni grającego trenera Hamowskiego mają już mecz pod kontrolą, to w 55. minucie Magelan wyrównał, a pięć minut później ten sam zawodnik wyprowadził gości na prowadzenie. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gospodarze wrócili do gry ofensywnej, którą prezentowali w pierwszej połowie. W 83. minucie gracz Victorii – Patyna ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na przeciwniku. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że Lotnik nie może tego meczu przegrać, a do pełni szczęścia gospodarzy mógł się przyczynić Gołąb, który wykonywał rzut karny w 85. minucie. Kapitan miejscowych, który rozgrywał tego dnia bardzo słabe zawody, również z jedenastu metrów nie potrafił się zrehabilitować strzelając wysoko nad bramką. W 87. minucie Machacz dobił gospodarzy strzałem z dystansu pod poprzeczkę i było już 2:4. W 90. minucie nadzieję na remis przywrócił Pieńkowski, ale zabrakło czasu na wyrównującego gola. Ostatecznie Victoria Ruszów zwyciężyła w Jeżowie Sudeckim 4:3 i przegoniła Lotnika w ligowej tabeli.

W następnej kolejce (8. października) piłkarzy Lotnika czeka bardzo ważny mecz w Kowarach przeciwko Olimpii.

Lotnik DRX Jeżów Sudecki – Victoria Ruszów 3:4 (2:1)

Gole: 0:1 Żelazek 13’, 1:1 Macur 20’, 2:1 Macur 23’, 2:2 Magelan 55’, 2:3 Magelan 60’, 2:4 Machacz 87’, 3:4 Pieńkowski 90’.

Lotnik: Hałka – Kraiński, Gołąb, Pieńkowski, Suchanecki, Hamowski, Macur, Maćkowski, Jurczyk, Kocot (46’ Zieliński), Gorgul.

Victoria: Małachowski – Brzyski, Patyna, Bareła, Dziewiajak, Grzelakowski, Góral, Jaworski, Machacz, Magelan, Żelazek. Zmiany: Bernard, Borkowski, Dziopa.